Протекціонізм у світі зріс до рекордного рівня, - звіт Єврокомісії
Згідно з даними Єврокомісії, протекціонізм у світі досяг рекордно високого рівня в минулому році через нові бар'єрів щодо обмеження торгівлі Китаю і США
Про це повідомляє Reuters з посиланням на звіт Європейської комісії.
Згідно з документом, в 2018 році 23 країни, що не входять в ЄС, встановили 45 нових торгових бар'єрів, у результаті чого їх загальна кількість досягла рекордного рівня в 425 заходів в 59 різних країнах.
Більшість торгових бар'єрів встановили в Китаї та Алжирі, за якими йдуть Сполучені Штати та Індія, що справила найбільший вплив на сектор інформаційних технологій та дорогоцінні метали.
"У всьому світі ми бачимо зрослу загрозу протекціонізму, особливо з боку Китаю і США, і це дуже турбує. На жаль, глобальна тенденція, і ми не бачимо її в короткостроковій перспективі", - заявила на прес-конференції комісар ЄС з торгівлі Сесілія Мальмстрем.
За даними Єврокомісії, на сьогодні в Китаї діють 37 заходів, що обмежують експорт з країн ЄС, в РФ - 34. Індія та Індонезія ввела 25 протекціоністських заходів, США - 23.
-
Нагадаємо, 12 травня США підвищили з 10% до 25% мита на товари китайського імпорту вартістю $200 млрд.
-
Раніше Трамп написав у Twitter, що США до кінця тижня піднімуть з 10% до 25% тарифи на імпортовану з Китаю продукцію на загальну суму $200 млрд.
-
Цей твіт призвів до обвалу на китайському фондовому ринку, а також обвалив світові ціни на нафту.
-
Загострення торгової війни США з Китаєм може обійтися світовій економіці в $600 млрд.
- Актуальне
- Важливе