live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ірина Геращенко: Українська делегація підготувала понад 200 поправок до резолюції щодо повернення Росії в ПАРЄ

У Парламентській асамблеї Ради Європи, яка проходить у Страсбурзі з 24 по 28 червня, одним з головних питань порядку денного є обговорення скасування або значного обмеження санкційного механізму Асамблеї, що може призвести до повернення російської делегації

Про це перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила у Facebook.

"Перше: на політичній групі ЕРР розпочали дискусію про негідну поведінку пані президента Асамблеї. Друге: ми з делегацією наполягли на негайній зустрічі з президенткою, на якій дуже відверто висловили протест проти порушення регламенту, неповаги до наших колег, спроби закрити рота британським депутатам, відпрацювання сценарію повернення російської делегації за будь-яку ціну. Ми нагадали про чисельні порушення прав людини і резолюцій Асамбеї з боку РФ", - зазначила Геращенко.

null

Вона також наголосила, що нагадала про заручників і полонених, показала листи моряків з Лефортово. За її словами, усі колеги з української делегації були максимально жорсткими в оцінці руйнівних процесів в РЄ. 

"Пані президенту було некомфортно, але в неї задача - повернути делегацію РФ за будь-яку ціну", - наголосила перший заступник голови ВР.

null

Вона також повідомила, українська делегація підготувала понад 200 поправок до цього докладу, який поглиблює політичну кризу в ПАРЄ та руйнує організацію.

"Тим часом в залі Асамблеї почалися дебати по резолюції. Ключові меседжі - треба повернути РФ і щоб РФ платила внески. Гроші переважають принципи", - підсумувала Ірина Геращенко.

Літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи проходитиме у Страсбурзі з 24 по 28 червня.

Головним питанням порядку денного засідання може стати скасування або значне обмеження санкційного механізму Асамблеї, що може призвести до повернення російської делегації.

Регламентний комітет ПАРЄ раніше затвердив проект резолюції, яким пропонується внести зміни до регламенту, що може ускладнити або взагалі заблокувати запровадження санкцій проти російської делегації та забезпечити її можливе повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою цих внесків, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати