live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МЗС Естонії викликало російського дипломата через салют на честь "звільнення Талліна від фашистів"

10 липня міністерство закордонних справ Естонії викликало представника посольства Росії і висловило протест у зв'язку із запланованим на 22 вересня в Москві салютом на честь "звільнення Талліна від німецько-фашистських загарбників"
Про це повідомляє прес-служба МЗС Естонії.

"Повторна окупація Таллінна принесла Естонії не свободу, а півстоліття радянської окупації. Безперервна правова наступність Естонської Республіки є основою нашої державності сьогодні і завтра", - підкреслив Рейнсалу.

На зустрічі з представником посольства Росії він також заявив, що організація салюту в Російській Федерації у зв'язку з 75-ою річницею повторної окупації Таллінна є провокаційним кроком.

Салют у Москві на честь "звільнення Талліна" заплановано на 22 вересня цього року. У свою чергу, 22 вересня в Естонії відзначається День опору або День уряду Отто Тійфа, який в умовах відступу німецької армії і до приходу радянської адміністрації, проголосив відновлення Естонської незалежності.

У 2019-2020 роках у Москві заплановано проведення 17 салютів «на честь визволення міст-героїв і столиць держав Європи від німецько-фашистських загарбників». Вже пройшли салюти з приводу Одеси, Севастополя і Мінська. На 13 липня заплановано салют на честь «звільнення Вільнюса», на 1 серпня - Каунаса, на 22 вересня - Таллінна, 13 жовтня - Риги.

новини партнерів

19 січня, 2020 неділя

19 січня, 2020 неділя

18 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати