live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Скіфське золото" залишається в Амстердамі ще на 6-9 місяців: суд відклав рішення

Суд у Нідерландах відклав остаточне рішення у справі про "скіфське золото" на 6-9 місяців, сторонам дали два місяця на надання додаткової інформації

Про це повідомляється на сайті Апеляційного суду Амстердама.

"Музей Алларда Пірсона може залишити скарби Криму в очікуванні остаточного рішення в ході судового розгляду. Нідерландський закон про спадщину не застосовується до справи. Апеляційному суду потрібна додаткова інформація від сторін про ймовірне право власності", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що сторонам виділено 2 місяці для надання запитуваної судом інформації, а вже потім суд розгляне справу далі.

"Остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців", – повідомляє прес-служба суду.

Апеляційний суд постановив, що "з огляду на складну політичну та правову ситуацію в Криму музей Алларда Пірсона не може розумно оцінити, хто з кандидатів має право претендувати на скарби Криму".

"У той же час, музей належним чином зберіг кримські скарби в очікуванні остаточного рішення. За цих обставин музею дозволено призупинити своє зобов’язання із доставки скарбів Криму в очікуванні остаточного рішення", – йдеться в повідомленні.

У березні Апеляційний суд Амстердама назвав орієнтовною датою винесення рішення у справі про "скіфське золото" – 11 червня, але потім термін було змінено на липень. 11 березня цей суд почав розглядати апеляцію музеїв анексованого Росією Криму на рішення про повернення Україні колекції "скіфського золота".

У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама (Нідерланди) ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв з колекції "Крим – золотий острів у Чорному морі» (так зване "скіфське золото") повинні бути повернуті в Україну.

Колекцію "скіфського золота" вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до анексії Криму Росією. Через анексію (яку Нідерланди не визнають) виникло запитання, кому повертати кримську колекцію.

Україна вимагала від музею повернути експонати.

новини партнерів

16 грудня, 2019 понеділок

16 грудня, 2019 понеділок

15 грудня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати