СБУ затримала хакера, послугами якого користувались спецслужби РФ
В Одесі затримали організатора міжнародного хакерського угруповання, послугами якого користувались спецслужби РФ та найбільш розшукуваний США хакер Багачев
Про це на брифінг СБУ щодо блокування роботи міжнародного хакерського угруповання заявив тимчасово виконуючий обов'язки голови департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Микола Кулешов, передає Еспресо.TV.
Співробітники Служби безпеки України спільно з партнерами із США та Великої Британії припинили діяльність потужного хакерського угруповання.
Оперативники спецслужби встановили, що учасники угруповання на території України організували і тривалий час (з 2007 року) надавали віртуальні послуги хакерам та іншим злочинцям, створюючи їм умови для безперешкодного здійснення протиправної діяльності в інтернеті.
Зловмисники використовували Dark Net – приховану від звичайних користувачів частину інтернет-мережі, де можливо анонімно придбати зброю, наркотики тощо.
Зокрема було затримано Михайла Ритікова. Його розшукував Інтерпол.
"В 2014 році він перетинав українсько-білоруський кордон і був затриманий білоруськими прикордонниками. Таємна служба США, яка виставляла цю карточку в Інтерполі, надала документи на його екстрадицію до США. Проте він був протриманий 40 діб і у зв'язку з тим, що начебто документи не надійшли, його повернули в Україну. Потім він неодноразово виїжджав до РФ, у 2017-му, 2018-му та 2019 роках як за прізвищем Ритіков, так і за прізвищем Тітов (прізвище його дружини, яке він взяв у 2017 році). Злочинець має два паспорта", - пояснив Кулешов.
Ритіков створив хостинг, який спеціалізується на наданні послуг хакерам, де вони можуть розміщувати свої ресурси. За даними СБУ, хостинг використовувався для DDoS-атак, спаму, матеріалів порнографічного характеру. "Зокрема і спецслужби використовують такі хостинги для проведення кібератак. Його хостинг використовувався спецслужбами Росії для атак на інфраструктуру України", - наголосив т. в. о. голови департаменту.
Ритіков продає свої послуги черех форуми хакерського спрямування, використовуючи нік-нейми webhost, webhosting, whost, AbdAllah, Господин Абдула.
"Одним з найбільших його клієнтів був Багачев – це найбільш розшукуваний США хакер, за якого призначена винагорода $3 млн. Це той хакер, який використовував програмне забезпечення "Зевс" для атак на банківську систему", - пояснив Кулешов.
11 липня було проведено 29 обшуків, вилучено 146 одиниць серверного обладнання, безліч маршрутизаторів та автономні системи для прикриття протиправної діяльності.
Ритікову та ще одному учаснику угруповання оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 2 ст. 361 та ч. 3 ст. 301 Кримінального України, та обрано запобіжний захід - домашній арешт.
- Актуальне
- Важливе