live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Експертне журі книжкової премії "Еспресо. Вибір читачів 2019" обрало трійку фіналістів у номінації "Література для дорослих"

Нагадаємо, що книжкова премія "Еспресо. Вибір читачів" вже третій рік поспіль відзначає найкращі вітчизняні літературні новинки року

У 2-му етапі (упродовж липня  і до 10 серпня 2019 року) високоповажне експертне журі з 12 професійних літературознавців та критиків обирало кращі книжки з довгого списку.  З 67 книжок у номінації «Література для дорослих», які були подані на їхню незаангажовану оцінку, до фіналу потрапили 3 книги.

Раді сповістити про те, що визначено книги-фіналісти, які переходять у третій етап премії “Еспресо. Вибір читачів 2019”. 

Трійка фіналістів книжкової премії "Еспресо. Вибір читачів 2019" у номінації "Література для дорослих" за підсумками таємного голосування експертів наступна:

"Фонетика тиші" (вибрані твори, том 1), Іван Андрусяк (видавництво "НК-Богдан")

До першого тому вибраних творів відомого поета і дитячого письменника Івана Андрусяка увійшли твори, адресовані дорослим читачам. Три поетичні розділи показують творчу еволюцію автора: від декадентських віршів періоду легендарного літгурту «Нова деґенерація» (1990-і роки, збірки "Депресивний синдром", "Отруєння голосом», «Шарґа») через «розщеплення семантики» (2000-і роки, збірки "Повернення в Ґалапаґос", "Часниковий сік", "Писати мисліте") до медитативної пейзажно-філософської лірики (2010-і роки, збірки "Неможливості мови", "Книга трав, дерев і птахів", "Чорний лелека"). Проза представлена повістю-метафорою "Реставрація снігу".

"За спиною", Гаська Шиян (видавництво "Фабула")

27-річна Марта із покоління солом’яних сиріт — понуре дитинство у маленькому містечку, мама, яка покинула сім’ю заради заробітків в Італії. Але це лише стало поштовхом до того, щоб зробити успішну кар’єру ейчара в айті-галузі. Марта щиро насолоджується комфортом та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Макса, і намагається триматися осторонь політичних новин.

Аж ось в один момент її затишний світ перевертається догори ногами. Макс бере повістку в армію. Марта намагається відповідати суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конф­лікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою. Їй здається, що це дуже хибний спосіб довести свою маскулінність, і це відчуття загострюється із наростанням сексуальної фрустрації. 

Гострий внутрішній конфлікт, який намагається подолати головна героїня, спровокований переоцінкою цінностей і тілесністю, яку не завжди вдається приборкати. Як вона долає депресію? Які рішення приймає? І головне: куди її приводить намагання втечі?

"Братство", Олег Криштопа (видавництво "Вавилонська бібліотека")

Документальний роман, побудований на основі матеріалів слідчої справи Україно-Слов’янського (Кирило-Мефодіївського) товариства: протоколів ,допитів, очних ставок, зізнань, доносів та донесень. У книзі оживають братчики, молоді люди, що несподівано опинилися в руках політичної поліції й по-різному пройшли випробування: вічно роздвоєний у всьому Пантелеймон Куліш, боязкий інтелектуал Микола Костомаров, невільник честі Микола Гулак та іронічний Тарас Шевченко. 

Тут оживають і герої з потойбіччя: керівник Третього відділу граф Орлов, шеф жандармів Дубельт, київські губернатори Фундуклей та Бібіков, цар Микола І. 

Врешті, якщо прочитати історію ще раз й уважно, то в ній проступає відомий біблійний сюжет: з Юдою і тридцятьма срібняками, Петром, який тричі відрікся, Пилатом, що вмиває руки, та Месією.

 

Твори-фіналісти у номінаціях "Література для дорослих"  спочатку пройшли двоетапний відбір. Приємно відмітити, що на цьогорічний конкурс було подано багато гідних перемоги книжок, тому експертам Премії зробити свій вибір було непросто. І лише ,підрахунок голосів з урахуванням ранжування, яким послуговувалося професійне журі, були обрані три фіналісти.

Книжки, які відзначили експерти, але які не вийшли у фінал:

"Празька химера", Євгенія Кононенко  (ТОВ "Видавництво Анетти Антоненко")

"Район "Д",   Артем Чех  (видавництво "Meridian Czernowitz")

"The Ukraine",   Артем Чапай  (видавництво "Видавництво 21")

"Клавка", Марина Гримич  (видавництво "НОРА-ДРУК")

"Де немає Бога",  Макс Кідрук (видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля")

"Б-52", Анатолій Дністровий   (видавничий центр "Академія")

"Мій дід танцював краще за всіх", Катерина Бабкіна  (видавничий дім "Комора")

"Цеглина", Тарас Федюк (видавництво "Навчальна книга - Богдан")

"Ніхто нас тут не знає, і ми – нікого", Катерина Калитко  (видавництво "Meridian Czernowitz")

"Нічний репортер", Юрій Винничук  (видавництво "Фоліо")

"Під зіркою Лукаша", Богдан Жолдак  (видавництво "Дух і літера")

"Східний синдром", Юлія Ілюха  (видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля")

"Мондеґрін. Пісні про смерть і любов", Володимир Рафєєнко (видавництво "Meridian Czernowitz")

"Амністія для Хакера", Олексій Волков (видавництво "Навчальна книга - Богдан")

"Такий шалений рік", Сергій Ухачевський  (видавництво "Навчальна книга - Богдан")

"Ініціація", Люко Дашвар  (видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля")

"Прогулюючись пустелею", Максим Гах  (видавництво "Видавництво Жупанського")

"З особливою жорстокістю", Андрій Осіпов  (видавництво "Видавець Корбуш")

"Обличчям до стіни", Віра Китайгородська  (видавництво "БУКРЕК")

"Заради майбутнього", Макс Кідрук  (видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля")

"Кабінет доктора Калігуси", Дмитро Білий  (видавництво "Легенда")

"В'язні зеленої дачі",  Володимир Лис  (видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля")

"Дороги камени", Неля Шейко-Медведєва (Видавничий дім "Комора")

За правилами Премії остаточного переможця конкурсу мають визначити читачі під час третього етапу голосування у бібліотеках по всій Україні.

Все по темі

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати