"Це спроба залякування". UA: Суспільне відреагувало на обшуки, влаштовані ДБР та СБУ


фото: the-village.com.ua
ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України", вважає обшуки за місцем проживання та на робочих місцях керівництва компанії та її працівників "спробою залякати" UA: Суспільне як "єдину незалежну медіакомпанію нашої країни, що не належить жодній політичній чи бізнес-групі, не обслуговує інтереси політиків чи олігархів"

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу ПАТ "НСТУ".

Слідчі дії в оселях голови правління ПАТ “НСТУ” Зураба Аласанії та кількох директорів департаментів телерадіокомпанії, а також у головному офісі телерадіокомпанії  проводяться працівниками Державного бюро розслідувань (ДБР) за участі Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України (СБУ), які вважають, що в працівників Суспільного можуть бути знайдені документи чи флешки, які є речовими доказами в кримінальному провадженні щодо "зловживання службовим становищем із метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб".

Читайте такожПерші 100 днів внутрішньої політики президента Зеленського

Йдеться про факт закупівлі для телерадіокомпанії аудіовізуального обладнання, що було закуплене телерадіокомпанією ще 2017 року. Також в ухвалі згадують про земельну ділянку, що є в складі статутного капіталу телерадіокомпанії, та діяльність благодійного фонду "Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні".

"Всі закупівлі в телерадіокомпанії відбуваються згідно із законодавством - тільки через систему Prozzoro. Вся інформація щодо всіх закупівель відкрита, договори на закупівлі публікуються, всю інформацію можна знайти на сайті системи, а вся закуплена техніка - наявна й перебуває в студіях компанії, де обшук навіть не відбувався", - наголошують у "Національній суспільній телерадіокомпанії".

Читайте також10 фактів із життя Нестора Шуфрича

Що ж стосується згаданої землі, то компанія запевняє, що раніше сама зверталася до правоохоронних органів з приводу "незаконних дій державного реєстратора, який зареєстрував на території компанії право власності нерухомого майна за сторонньою юридичною особою". 

А тиск на благодійний фонд може призвести до "позбавлення Суспільного мовника фінансової підтримки донорів".

"Згадані факти ми можемо розцінити тільки як спробу залякати керівників єдиної незалежної медіакомпанії нашої країни, що не належить жодній політичній чи бізнес-групі, не обслуговує інтереси політиків чи олігархів", - підсумували в UA: Суспільне.

  • Вранці 30 серпня 2019 року стало відомо про обшуки у Суспільному телебаченні.
  • При цьому до офісу телерадіокомпанії прибув представник "Опозиційної платформи - За Життя" Нестор Шуфрич, який наразі очолює комітет з питань свободи слова у Верховній Раді України.

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

8 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати