live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Соратник Путіна Дерипаска добуває сировину в Україні і продає її військовим підприємствам РФ

Фірма російського олігарха Олега Дерипаски обійшла санкції України та добуває на Сумщині кварцит, а потім продає його оборонним підприємствам Росії для виготовлення озброєння

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми".

Баницький кар’єр майже не постачає кварцит українським підприємствам. Понад 90% видобутку він продає у Росію.

Компанія, що працює на родовищі – "Глухівський кар'єр кварцитів". Вона розташована в Україні, але на уніформі співробітників – символіка російської компанії "Русал".

"Русал" – один із найбільших світових виробників алюмінію з центральним офісом у Москві. Засновник компанії – олігарх Олег Дерипаска, якого ЗМІ називають другом Володимира Путіна. Саме він і є її основним акціонером.
Компанія Дерипаски працює для військової промисловості РФ. Серед найбільших її клієнтів – Савелівський завод, який виготовляє станки для російського військово-промислового комплексу.

Власником ТОВ "Глухівський кар’єр кварцитів" із 2011 року є кіпрська United Company Rusal Silicon Limited, дочірня компанія російського "Русалу". З надр України цінну сировину під час війни з РФ видобуває російська компанія та заробляє на ній.

У 2018 році два російські підприємства стали купувати український кварцит. Майже половина обсягу постачається на завод "Кремний-Урал", який належить до об’єднаної компанії Дерипаски.
І ще близько половини видобутих кварцитів їде на Новолипецький металургійний комбінат іншого російського мільярдера Володимира Лісіна.

У травні 2018-го російського олігарха внесли до санкційного списку РНБО. Дерипасці заборонений в’їзд до України, заблоковано його активи на її території та заборонено виводити з них гроші.
У цей список потрапили і три його підприємства, які "протидіють Україні, забезпечують військову складову поставок в збройні сили Російської Федерації". Серед них і московський офіс "Русалу".

Проте решта дочірніх компаній Дерипаски до списку не потрапили. Тому десятки інших юросіб, що входять до складу "Русалу" – дочірні, материнські і афільовані з ним компанії – вільно працюють в Україні та з Україною.

У СБУ журналістам так і не надали відповідь, чому до санкційного списку не потрапили кілька дочірніх компаній, які належать російському олігарху.

Але натомість наголосили, що Запорізький алюмінієвий завод та родовище кварцитів у Баничах – вже у власності держави.

Однак Глухівське родовище і не було приватним, адже копалини належать народу України, а компанія Дерипаски лише працює на ньому за дозволом на розробку надр.

Однією із компаній, котра купує сировину із кар’єру на Сумщині, є "Кремний-Урал".

Ця компанія, що також належить Дерипасці, є одним із найбільших виробників кремнію в Росії. Зокрема, тут виробляють якісний матеріал для використання в хімічній, металургійній і машинобудівній галузях. У неї чимало бізнес-партнерів у різних галузях російської економіки.

"Кремний-Урал» – це єдине підприємство, що має змогу виготовляти і постачати кремній з необхідними параметрами. Наша компанія є співвиконавцем низки держоборонзамовлень" - йдеться у відповіді на запити.

 

новини партнерів

24 вересня, 2020 четвер

24 вересня, 2020 четвер

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати