live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Росія втратить всемеро більше України, якщо контракту на транзит газу не буде - дослідження


фото: reuters
У разі припинення транзиту російського газу через газотранспортну систему України з 1 січня 2020 року, втрати Росії можуть сягнути 3,4 млрд євро за перший квартал 2020 року. Україна втратить дохід від транзиту на суму близько 0,5 млрд євро

Такий висновок наведено у дослідженні, проведеному німецьким Інститутом з вивчення економіки енергетики при Кельнському університеті (EWI).

Таким чином, російська економіка може втратити майже у 7 разів більше коштів, аніж українська у випадку так званого “нульового” транзиту.

Втрати Росії у дослідженні пов'язують з тим, що країна не зможе у повній мірі отримати свою експортну виручку від експорту газу. Втрати України - з тим, що вона не отримає плати за транзит, яка щороку приносить до $3 млрд доходів.

Економічних втрат, у разі неукладення нової угоди про транзит газу, зазнає і ЄС. Зокрема, у разі відсутності транзиту російського газу через Україну, ціни на газ у Європі можуть значно зрости, через що економіка країн ЄС може зазнати близько 1,5 млрд євро втрат. У разі ж, якщо зима буде холодною, то ця сума може зрости до 2,1 млрд євро.

  • Нагадаємо, у двосторонній зустрічі президентів України і Росії 9 грудня від української сторони можуть брати участь глава Міненерго Олексій Оржель та виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко,що свідчить, що переговори щодо транзиту газу можуть також відбутися.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати