В 2019 році у світі вбили 49 журналістів
Міжнародна федерація журналістів у 2019 році зафіксувала 49 убивств
Про це повідомила пресслужба НСЖУ.
"МФЖ фіксує очевидне зменшення кількості убитих журналістів порівняно з 2018 роком, коли було зафіксовано 95 фактів. Але значна кількість убивств і їхні мотиви нагадують про те, що насильство проти журналістів усе ще поширене, а за безкарність за злочини проти фізичної безпеки медіапрацівників повинні нести відповідальність представники влади", - сказано в повідомленні.
Федерація журналістів опублікувала, де саме і скільки вбили журналістів: Африка - 9, Азіатсько-Тихоокеанський регіон - 12, Європа - 2, Латинська Америка -18, Близький Схід і Арабський світ - 8.
Мексика очолила список найнебезпечніших країн з 10 вбивствами журналістів, які розслідували діяльність корупціонерів і наркобаронів. Цілеспрямовані напади забрали життя п'ятьох журналістів в Афганістані і чотирьох у Пакистані.
"МФЖ і ЄФЖ зафіксували два вбивства журналістів у 2019 році на Європейському континенті. Після сумного рекорду, 12 смертей у 2015 році, зокрема внаслідок різанини в редакції тижневика Charlie-Hebdo у Франції, ситуація в Європі має тенденцію до стабілізації: три смерті 2016 року, п'ять - 2017 року, чотири - 2018 року і дві - 2019 року. Але в той самий час кількість випадків безкарності за вбивство журналістів у Європі зростає", - підкреслили в НСЖУ.
Платформа Ради Європи із захисту журналістики офіційно зафіксувала 36 випадків безкарності за злочини проти журналістів у Європі, з урахуванням 14 вбитих і зниклих безвісти сербських й албанських журналістів у Косові. Також відзначили Росію (6 випадків безкарності), Україну (6), Туреччину (4), Азербайджан (2), Мальту (1), Чорногорію (1), Великобританію (1) і Сербію (1).
- Актуальне
- Важливе