Арахамія пропонує змінити Виборчий кодекс, щоб до Ради не проходили маленькі партії


фото: rbc.ua
У "Слузі народу" планують внести кілька змін в систему майбутніх місцевих виборів: поширити пропорційну систему до міст з населенням в 30 тис. жителів та змусити партії подавати представників до двох третин ОДА

Про це повідомляють "Букви".

“Нашим колегам по парламенту вона (система виборів) здається складною, ми її дещо поправимо”, – заявив голова партії Олександр Корнієнко.

Передбачається, що до виборчої системи планується внести мінімум дві істотних зміни.

Перше - поширити пропорційну систему мінімум до міст з населенням в 30 тисяч жителів.

“Мені здається, ця ідея має право на життя, тому що я з самого початку казав, що нам треба структурувати суспільство, і щоб у партій була відповідальність. Це майже всі партії підтримують”, - розповів народний депутат Олександр Качура.

Друга зміна - партії повинні будуть висувати своїх кандидатів в 2/3 обласних рад.

“Таким чином, вони хочуть позбавити містечкові партії від місцевих князьків можливості брати участь у виборах”, - прокоментували у партії “Європейська солідарність”.

Також з цього приводу висловлювався голова фракції правлячої партії Давид Арахамія.

“Ми прийняли Виборчий кодекс, і через нього може з’явитися багато регіональних маленьких партійок. Нам це як великій партії невигідно. Швидше за все, ми будемо це коригувати”, - заявив він.

  • Нагадаємо, новий Виборчий кодекс набрав чинності 1 січня. Він передбачає пропорційну систему виборів з відкритими списками

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати