Шмигаль провів перший антикризовий штаб через ситуацію в енергетиці
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів перше засідання антикризового енергетичного штабу
Про це повідомляє Урядовий портал
"У середу, 29 квітня, в Кабінеті міністрів відбулося перше засідання антикризового енергетичного штабу під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля", - йдеться у повідомленні.
У засіданні штабу взяли участь керівництво Мінекоенерго, НКРЕКП, "Енергоатому", "Укргідроенерго", ДП "Гарантований покупець", народні депутати та всі ключові учасники ринку. Загалом антикризовий штаб складається з 32 членів.
Відкриваючи засідання, очільник уряду наголосив на тому, що сьогодні енергетична криза знаходиться на тому етапі, коли дії влади мають бути оперативними, ефективними та злагодженими.
"Ми зацікавлені в тому, щоб був напрацьований план заходів. Вчора на нараді з президентом ми проговорили вже підписаний сьогодні енергетичний баланс України. Він відкорегований. Ми працювали спільно з ключовими підприємствами цієї галузі", – зазначив прем’єр-міністр.
Т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець розповіла про основні виклики у галузі енергетики та презентувала план оперативних заходів щодо нормалізації роботи енергетичної галузі України.
Прем’єр-міністр також наголосив, що ключове завдання, яке сьогодні стоїть перед урядом – це необхідність збалансувати ринок та забезпечити його стабільність.
"Ми маємо зберегти робочі місця, особливо в галузі вугільної промисловості, атомної енергетики. Тому важливо сьогодні працювати над цим спільно. І баланс, який ми маємо сьогодні, дає нам розуміння того, де, яка, чия роль і які потужності можуть бути задіяні. І про що нам треба домовлятися з підприємствами-власниками відновлювальних джерел енергії", – зазначив Денис Шмигаль.
-
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що згідно з новим прогнозним енергетичним балансом на 2020 рік, затвердженим Міністерством енергетики та довкілля 28 квітня, вироблення електроенергії держкомпанії НАЕК “Енергоатом” буде скорочене до половини існуючої потужності.
-
Обмеження стосуються 10 енергоблоків всіх чотирьох АЕС в країні: Запорізької (ЗАЕС), Рівненської (РАЕС), Південно-Української (ПУАЕС), Хмельницькій (ХАЕС).
-
Як відомо, 85% електроенергії НАЕК “Енергоатом” продається ДП “Гарантований покупець” за низькою фіксованою ціною 567 грн за МВт*год, для забезпечення дешевої електроенергії населенню та компенсації зеленого тарифу.
-
Натомість таке рішення призведе до збільшення частки “зеленої енергетики”, яка обходиться українцям в рази дорожче - у 2020 році середньозважений “зелений” тариф становить близько 4280 грн за МВт*год.
-
Вчора о 20:05 спрацювала автоматика Рівненської АЕС, й від мережі був відключений атомний блок №3 потужністю 1000 МВт, повідомив голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе