"Ніхто ніяких грошей нікому не перерахує": Малюська спрогнозував події у справі Суркісів проти ПриватБанку

Міністр юстиції Денис Малюська спростував повідомлення про стягнення 7 млрд грн із ПриватБанка на користь пов'язаних із братами Ігорем І Григорієм Суркісом компаній

Про це Малюська написав у Facebook.

Міністр пояснив, що Мін'юст не вимагає стягнути з банка гроші, а лише виконує ухвали Печерського суду від 2017 року, якою ПриватБанк зобов'язано обслуговувати депозити компаній, що, за даними ЗМІ, пов'язані з братами Суркісами.

При цьому ПриватБанк вважав, що таких депозитів не існує, оскільки вони були конвертовані в акції банку.

За словами міністра, наразі ніхто достеменно не може пояснити, як обслуговувати зазначені депозити, тому виконати ухвалу суду не вбачається за можливе.

"Ми виконуємо ухвалу суду, яка вимагає від ПриватБанку обслуговування депозитів (і біс його знає як це зробити). Якби ми дійсно повинні були стягнути 7 ярдів на користь компаній Суркіса, ми б давно це зробили без особливих проблем", - написав Малюська.

Міністр припустив, що в подальшому імовірніше за все, Державна виконавча служба оштрафує банк за невиконання ухвали, але жодних грошей на користь пов'язаних із Суркісами компаній фінустанова не перерахує.

"Думаю що розвиток подій буде такий самий, як і усі попередні роки: ДВС повідомить ПриватБанк про необхідність виконання ухвали суду, напевно оштрафує банк за невиконання і направить матеріали в правоохоронні органи (саме такий алгорит прописаний в законі). Ніхто ніяких грошей нікому не перерахує. Інший сценарій розвитку подій уявити складно, оскільки ухвалу Печерського районного суду від 2017 року я і зараз не дуже розумію як можна добровільно або примусово виконати", - написав Малюська.

  • Нагадаємо, раніше пресслужба ПриватБанку повідомила про отримання від держвиконавця Печерського відділу Держвиконслужби Мін'юсту чотирьох постанов із зобов'язанням банка виплатити $250 млн за депозитними договорами родини Суркісів.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати