live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Суд дозволив власникам дизельних авто Volkswagen вимагати компенсацію та повернути їх виробнику


фото: reuters
Федеральний верховний суд Німеччини виніс вирок у справі, де власник автомобіля вперше в країні скаржився на махінації автовиробника Volkswagen про дані щодо викидів

Про це пише DW.

Суд заявив, що люди, які придбали автомобіль VW з дизельним двигуном, оснащений програмним забезпеченням, яке маніпулює даними про викиди, мають право на фінансову компенсацію.

Покупці також можуть повернути транспортний засіб і отримати часткове фінансове відшкодування від автовиробника. Пробіг автомобіля буде враховано при обчисленні відшкодування, зазначив суд.

Рішення створює прецедент для потенційних позовів тисяч власників Volkswagen, чиї транспортні засоби були обладнані пристроями, призначеними для маніпулювання даними щодо викидів.

Нагадаємо, дизельний скандал навколо Volkswagen вибухнув внаслідок розслідування, яке влада США ініціювала в 2015 році. У вересні того ж року керівництво німецького концерну визнало, що на кількох мільйонах автомобілів, проданих в усьому світі, було встановлене програмне забезпечення, яке дозволяло маніпулювати тестами на відповідність двигунів екологічним стандартам.

Скандал, який отримав назву "Дизельгейт", призвів до кризи довіри до всієї автомобільної промисловості після того, як подібні обхідні шляхи були виявлені в інших компаніях.

Наприкінці лютого 2020 року VW та Федеральне об'єднання центрів захисту прав споживачів Німеччини досягли домовленості щодо мирової угоди, що врегулювала би претензії 262 тисяч клієнтів, котрі володіли дизельними автомобілями з маніпульованим програмним забезпеченням, на загальну суму 830 млн євро. 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

10 липня, 2020 п'ятниця

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати