live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Без ЗНО та майже у 100 закладів: МОН повідомило правила вступу до вишів для жителів окупованих територій


фото: ukrinform
Абітурієнти з окупованого Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) можуть вступити до українських вишів без Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), при цьому вони повинні скласти два іспити

Про це йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки.

"У 2020 році вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму можуть без ЗНО вступати в будь-який з уповноважених закладів освіти, де працюватимуть освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна". Для цього їм потрібно звернутись до одного з  освітніх центрів з 9 червня до 23 жовтня 2020 року", - йдеться в повідомленні. 

У 2020 році МОН розширило для мешканців Криму та Донбасу мережу освітніх центрів і надало можливість дітям із окупованих територій обирати для вступу будь-який з майже 100 закладів вищої та фахової передвищої освіти

Освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" будуть працювати з 9 червня по 23 жовтня в кожному закладі цього списку.

 Охочі вступити на бюджет мають подати їм заяву та заповнити освітню декларацію:

для вступників з Криму - не пізніше 20 серпня;

для вступників з Донбасу - не пізніше 22 серпня.

Вступники на контракт можуть подати заяви до 23 жовтня.

Зазначається, що абітурієнт без українського документа про освіту може отримати його через освітній центр. Ці абітурієнти мають скласти тільки два іспити державної підсумкової атестації - українську мову та історію України, а також один вступний іспит, який встановлює певний виш.

Мешканці Криму та Севастополя беруть участь у конкурсі в межах квоти №2, доступної у кожному з навчальних закладів, де будуть працювати освітні центри. А вступники з Донбасу вступають до цих закладів, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

Абітурієнти з Криму і Донбасу, які мають український атестат і пройшли ЗНО, мають можливість вступати до будь-якого вищого навчального закладу.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

7 липня, 2020 вівторок

7 липня, 2020 вівторок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати