live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Спілка підприємців пропонує знизити податковий тиск на бізнес


фото: harved.biz
Спілка українських підприємців (СУП) пропонує внести зміни до закону №466, що дозволить знизити Податковий тиск на бізнес

Зокрема, вони планують відтермінувати подання звітності по контрольованим іноземним компаніям (КІК) та зменшити штрафи за порушення строків реєстрації податкових накладних. Про це Катерина Глазкова, виконавча директорка СУП, повідомила Еспресо.TV.

Вона каже про спільну роботу з іншими бізнес-асоціаціями, Офісом Президента, фінансовим комітетом Ради та Мінфіном, які працюють над змінами, щоб пом’якшити і, де можливо, прибрати обтяжливі для бізнесу норми закону № 466.

У Спілці очікують, що будуть прийняті такі зміни до закону:

 1. Відтермінують запровадження норм про контрольовані іноземні компанії (КІК) на 2022 рік, а перший звіт треба буде подати у 2024 році - за 2022-2023 роки.
 2. Необхідність доводити ділову мету угоди залишать лише при роботі з нерезидентами (через трансфертне ціноутворення) з 2021 року.  А з 2022 року правило ділової мети будуть застосовувати при роботі з низькоподатковими зонами (офшорами).
 3. На 2021 перенесуть встановлення постійного представництва нерезидента. Бізнес-спільнота зможе налагодити свої бізнес-процеси, щоб уникнути спорів з податковим органом про місце здійснення діяльності.
 4. Збільшення до 7 років строку для донарахування зобов’язань у разі перевірки операції залишаться дійсними лише для правил трансфертного ціноутворення.
 5. Штрафи за порушення строків реєстрації податкових накладних зменшать до 1,7 тис. грн.
 6. Скасують право контрольних органів опитувати співробітників, оскільки аналогічну функцію вже має Держпраці.
 7. Нарахування амортизації на основні засоби буде зупинятися лише у зв’язку з їхньою консервацією. Чинна редакція передбачає зупинку також при здійсненні модернізації чи реконструкції, добудови, (дообладнання), що надає право податковій оцінювати, використовуються основні засоби чи ні.
 8. Авансовий платіж за конструктивними дивідендами не буде обкладатися податком на прибуток.
 9. Змінять норму про можливість вимагати контролюючими органами "інші документи та інформацію, необхідну для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки".

"Загальні поправки до закону вже напрацьовані. Планується, що зміни будуть внесені на розгляд парламенту у вигляді депутатського законопроєкту та проголосовані до кінця червня”, - зазначила Глазкова.

 • Верховна Рада ухвалила проект змін до Податкового кодексу №1210 у січні поточного року. Нардеп від фракції "ЄС", член податкового комітету Ради Ніна Южаніна засудила цей законопроект.
 • "Податковий закон - це не ескімо, щоб усім подобатися. Будь-які податкові нововведення завжди сприймаються бізнесом в багнети і це нормально", - сказав нардеп від "Слуги народу", очільник податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев в інтерв’ю "Економічній правді".

новини партнерів

1 жовтня, 2020 четвер

1 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати