Портников: Зеленський замість того, аби довірити порятунок економіки професіоналам, вирішив увімкнути друкарський верстат

Віталій Портников заявив, що президент України Володимир Зеленський замість того, щоб довірити порятунок економіки професіоналам, вирішив увімкнути друкарський верстат

Про це Портников заявив у етері програми "Суботній політклуб" на Еспресо.TV.

За його словами, наразі в Україні існує два шляхи виходу зі складної економічної ситуації.

Перший - просто сказати правду, що не вистачає грошей, аби держава виконувала свої зобов'язання.

"Це не зовсім пов'язано із карантином та епідемією коронавірусу, як може говорити влада. Не вистачає грошей після обрання Володимира Зеленського президентом України та формування його першого уряду. Ми кожного місяця фіксували – стільки не вистачає в бюджеті. Потрібно проводити секвестр, новий бюджет теж потрібно буде урізати. Потім дійсно почалася епідемія. Що це означає? В певний момент у бюджеті не буде грошей для виплати зарплатні та пенсій", - сказав Портников.

Він зазначив, що з цієї ситуації є простий вихід– зміна непрофесіоналів на професіоналів.

"Це реальний шлях до стабілізації ситуації в країні. Президент має перестати втручатися в економічну та фінансову політику країни, займатися своїми безпосередніми обов'язками – верховного головнокомандувача, гаранта Конституції, тощо. Парламент має сформувати професійний коаліційний уряд, де мають бути люди, здатні витягнути країну з фінансової прірви, як це було у 2014 році, коли країну витягав з прірви уряд Арсенія Яценюка", - підкреслив Портников.

Проте, на його переконання, Зеленський обрав більш простий шлях – увімкнути друкарський станок.

"Є інший шлях – більш простий, який, я так розумію, приваблює Володимира Зеленського – і всіх тих, хто за ним стоїть. Це друкувати гроші, перетворити гривню на папір. Зеленського переконують, що це дасть можливість запустити економіку, адже всі країни так роблять. США, Євросоюз, які запускають гроші в економіку. Але якщо надрукувати гривні, то те, що коштувало вчора 30 гривень, буде післязавтра коштувати 150. В тому й різниця між гривнею та доларом. Можна надрукувати будь-яку кількість гривень, та тільки те що у нас коштувало $30 буде коштувати $30. Тільки воно буде не 100 гривень, а 1000. І людина, яка отримуватиме зарплату у цьому різаному папері, не виграє, а програє, тому що ціни можуть підвищуватися більш стрімко, ніж держава друкуватиме цей папір", - застеріг Портников.

Він додав, що відставка Якова Смолія й сталася, тому що НБУ опирався другому шляху.

"Національний банк опирався цьому другому шляху, тому що цей шлях – це крах економіки, інфляція, крах національної валюти, збільшення цін, неможливість нічого прорахувати. Це шлях в провалля і для звичайних людей, які живуть на пенсії та бюджетні зарплати, так і для бізнесу", - констатував Портников.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати