МОЗ розпочало тестування електронних лікарняних
Міністерство охорони здоров'я в тестовому режимі запускає електронні лікарняні на базі сервісу Пенсійного фонду
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер на брифінгу, передає "Інтерфакс-Україна".
"В електронній системі охорони здоров'я в даний час розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків. Це скоротить час і дозволить далі працювати з цією інформацією. Один з таких висновків - тимчасові листки непрацездатності (лікарняні). Зараз у нас в роботі підготовка нормативно-правових актів, яка забезпечить роботу лікарняних. Ми запускаємо електронні лікарняні в два етапи ", - пояснив заступник міністра.
За словами Кучера, є дві моделі розвитку проекту: спрощена система, на базі розробок Пенсійного фонду України із спеціальним веб-інтерфейсом, де лікар за допомогою електронного цифрового підпису може вносити інформацію про пацієнта про його тимчасової непрацездатності. Далі в автоматичному режимі всім службам ця інформація буде надаватися з бази даних Пенсійного фонду. Іншою моделлю, яка повинна стати основною, буде загальна база даних eHealth, що об'єднає інформацію про пацієнтів з приватних, державних та комунальних лікарень.
"Перевага в тому, що це вже розроблено, немає додаткового навантаження на основний компонент eHealth, і це дозволить запустити електронні лікарняні до кінця літа", - додав заступник міністра.
Кучер підкреслив, що Міністерство охорони здоров'я до 10 липня приймає від усіх відповідних медзакладів, які хочуть брати участь в тестуванні цієї системи, форми реєстрації.
"Коли ми відпрацюємо всі технічні моменти, зберемо зворотний зв'язок - будемо переходити до фінального твердженням нормативних документів і запуску електронних лікарняних", - підкреслив заступник міністра.
За його словами паралельно розробляється цільова модель е-лікарняних, яка буде впроваджена в eHealth і почне роботу на початку 2021 року.
"Паралельно йде процес розробки цільової моделі. Вона полягає в тому, що коли в базі даних eHealth є дані про пацієнта, лікар зможе виписувати е-лікарняні з мінімальною кількістю дій. Для підприємств обидві системи дозволять істотно економити час. Повноцінна модель буде впроваджена на початку 2021 року і буде інтегрована в будь-яку медичну інформаційну систему, при цьому не буде залежати від форми власності медустанови ", - сказав він.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе