live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Москві зараз не потрібен Білоруський фронт. Мінськ дотискатимуть через бухгалтерію, - Лебедько


фото: operationworld.org
Один із лідерів білоруської опозиції, колишній політв’язень Анатолій Лебедько розповів, які варіанти дій можуть бути у бажаючого лишитися на шостий президентський термін Олександра Лукашенка і як у цій ситуації поводитиметься Кремль

Своїми міркуванням він поділився в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, яка 11 липня 2020 року вийшла на Еспресо.TV.

"Я сподіваюся, що Росія розуміє, що одного українського фронту їм вже достатньо, тож відкривати ще й білоруський фронт - це додаткові проблеми", - зазначив політик.

При цьому Лебедько посилається на дані соцілогічним опитуван, згідно з якими, на запитання "Чи хочете ви щоб Білорусь увійшла до складу Російської Федерації" позитивну відповідь дають "орієнтовно 4-5% громадян Білорусі".

"Тобто цей час не пройшов безслідно, люди в більшості звичайно за те, щоб з Росією були гарні стосунки, щоб там можна було працевлаштуватись - вони за це. Але, як тільки постає питання - ви хочете бути суб’єктом РФ, чи жити окремим домом, то 95% каже: жити у своєму домі. Також зрозуміло, що зараз в Білорусі, нехай  не 95% вийде зі зброєю захищати цей суверенітет, але достатньо велика кількість людей, які пам’ятають про те, що Білорусь - країна партизанська і вони будуть за неї боротися", - наголосив білоруський опозиціонер.

"Суверенітет  - це головна цінність для усіх людей, незалежно від того, яких політичних поглядів вони притримуються у нас всередині країни. 9 серпня (на президентських виборах - ред.) ще нічого не завершується - це в кращому випадку кома, а не точка. Я думаю, що це розуміє і Росія, і Путін. І його оточення зараз розробляє довгу і тривалу стратегію. Саме тому дві поїздки Лукашенка в Москву, насправді не принесли йому жодних дивідендів. Він стикнувся із жорсткою позицією Путіна, який відправляє з усіх економічних питаннях до бухгалтерії і каже, ось там ви вирішуйте усі питання. Я думаю, що Росія також буде чекати і дивитися, як будуть розвиватися події, як відреагують люди 9 серпня. Може бути сценарій страйку, коли в Білорусі буде страйк і це теж стане новим викликом для Лукашенка, в якого і так економічна ситуація дуже непроста", - пояснив Лебедько.

Також він не виключає і "сценарії з більш активними російськими громадянами, тут можливий сценарій, що Лукашенко вимушений буде одразу після виборів піти на зміни Конституції і розділити свої повноваження і на те, що, можливо, в дійсності він закличе до влади людей, котрі мають імідж лібералів, аби зберегти своє місце при владі". 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати