Вишневий борщ і гречані вареники: музей на Тернопільщині відроджує локальну кухню
Кременецький краєзнавчий музей на Тернопільщині провів майстер-клас з приготування вишневого борщу
У планах - запустити ще кілька десятків місцевих автентичних страв, передає "Еспресо.Захід".
Майстер-клас проводив директор музею Андрій Левчук.
"Борщ робить моя мати здавна, ми його називаємо молодий червоний борщ. Це в Кременці локальна страва, але щоб легше його було позиціонувати, ми його назвали кременецький вишневий борщ. У ньому є дуже багато нюансів, кожна господарка по різному готує, ми зробили спрощений варіант, найбільш масовий. Можна ще реберця свинні пересмажувати, дехто ще пасерує бурячок з морквою перед тим, як додавати до страви. Дехто не кидає курки, дехто не кидає свинини, хтось з вишнями ще кидає порічки", - розповів він в розмові з "Еспресо-Захід".
Борщевий майстер-клас став вже другим, раніше у музеї вчили готувати ще одну місцеву страву – гречані вареники.
Тепер такі вареники готують багато місцевих кафе та ресторанів, борщ з вишнями також з'явиться у місцевих меню.
За словами Андрія Левчука, музей працює не тільки над вивченням кулінарної спадщини, а й над популяризацією цих страв серед місцевих закладів. Зокрема, музей працює над створенням меню локальних страв.
"Хочемо, щоб місцеві ресторани мали локальне автентичне меню. Ми як музейна установа будемо слідкувати за тим, щоб ці рецептури зберігалися і щоб вони були правильними", - зазначив він.
Наступний кандидат на майстер-клас – душенина.
"Душенина – це унікальна страва, локальна, місцева. В основі рецептури йдуть свинячі реберця, тушковані з сушкою груш і вишень. Виходить такий кисло-солодкий смак, як у китайській кухні. Це фантастична страва! Хто раз скуштує, запам'ятає на все життя", - розповів Андрій Левчук.
Зараз музей має вже 20 готових рецептур, а загалом опрацьовує біля 200 страв. Науковці музею ходять в експедиції, записують інтерв'ю, ведеться серйозна робота. Але, обмежені фінанси сповільнюють весь процес.
"У доробку є близько двох сотень рецептур, але ми ще маємо їх допрацювати, вивчити, апробувати. На жаль, тільки тими ресурсами, що є у музею, це не так швидко зробити. Буду шукати під це кошти, писати в Український культурний фонд, в інші фонди. Все впирається в ресурси, бажання є, матеріалів купа", - наголосив директор музею.
Також в планах музею провести гастрономічний фестиваль. Його готують на наступне літо, на сезон вишень, щоб презентувати свій молодий червоний борщ.
Рецепт вишневого борщу:
- Свинні реберця 500 г та чверть півня на 5-ти літрову каструлю;
- Бадилля петрушки, 2-3 цибулини перев’язуються і на малому вогні 1,5-2 год вариться підсолений бульйон. Додаємо молоду картоплю (2-3 великих картоплини) та 1 склянку молодого гороху;
- Нарізаємо 12 молодих буряків без гички, пару корінців моркви та петрушки. Шинкуємо середню капусту (1 кг) та додаємо до борщу разом з однією склянкою стиглої вишні. Готуємо заправку. На столовій ложці смальцю карамелізуємо одну цибулину та додаємо 2 столових ложки борошна.
- Все перемішуємо та даємо настоятись. Перед подачею м’ясо ділиться порціями, додається сметана та зелень петрушки.
Фото з Facebook: Кременецький краєзнавчий музей на Тернопільщині
- Актуальне
- Важливе