live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Регіональні комісії не приймали рішення щодо жорстких протиепідемічних заходів, - Ляшко пояснив, чому змінили правила карантину

Оскільки епідемічна ситуація у регіонах на момент відповідного рішення державної комісії з ТЕБ та НС погіршувалася протягом п’яти днів, то змінили правила карантину

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив під час брифінгу, передає Еспресо.TV.

За словами Ляшка регіональні комісії ТЕБ та НС не приймали рішення щодо впровадження жорсткого карантину, тому було змінені підходи до протиепідемічних заходів у країні.

"Станом на 30 число перед засіданням Нацкомісії ТЕБ та НС показники п'ять днів поспіль, а то і більше, перевищували 8 областей на території нашої держави. Саме ці 8 областей повинні були за умовами, які діяли в попередній постанові про карантин, кожні своїх 3 дні збирати регіональну комісію ТЕБ та НС, заслуховувати питання, що саме сприяло збільшенню кількості коронавірусної хвороби або перевищення цих національних індикаторів і вводити жорсткі протиепідемічні заходи. На жаль, цього не відбувалося, тому і були змінені підходи", - сказав Ляшко.

За його словами, постанова про карантин, яка введена Кабміном, наразі передбачає: рішення про введення жорсткіших обмежувальних протиепідемічних заходів на території області, адміністративно-територіальної одиниці області вводиться Державною комісією ТЕБ та НС на підставі проведених обрахунків.

Ляшко окреслив, як проводяться обрахунки показників щодо коронавірусу в Україні.

"Ми бачимо область, яка перевищує 5 днів національні показники. Далі розраховується вклад кожної адміністративно-територіальної одиниці, району в загальний рівень перевищених показників. Після цього, відповідно до цього, який вклад у відсотковому співвідношенні визначається район або місто обласного значення відноситься до зеленої, жовтої, помаранчевої або червоної зони", - зауважив головний санлікар.

  • 3 серпня в Україні набули чинності нові правила адаптивного карантину в Україні.
  • З 3 серпня потяги не зупиняються у Луцьку та Тернополі.
  • Водночас у Тернополі категорично не погоджуються з тим, що їхнє місто потрапило у "червону" зону. Сьогодні міська рада навіть зібралася на позачергову сесію, на якій висловила "рішучу незгоду" з таким рішенням Кабміну. 
  • У Тернополі вважають, що урядові вимоги є безпідставними, адже показники рівня захворюваності на COVID-19 у місті за останні дні пішли на спад і тримаються на тому ж низькому рівні.
  • У Луцьку не запроваджуватимуть жорсткого карантину через віднесення міста до "червоної" зони державною комісією.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати