Як у Бейруті: у Миколаївському порту протягом двох років зберігають арештований вантаж аміачної селітри, - активіст

5 серпня, 2020 середа
19:20

За словами активіста, у Миколаївському порту 2 роки на зберіганні лежить 3200 тон простроченої аміачної селітри - більше, ніж вибухнуло у Бейруті 4 серпня

Про це повідомив голова громадської організації "Центр аналітичних досліджень" Андрій Сенченко у Facebook.

Активіст зазначив, що у 2018 році до Миколаєва прибув вантаж із аміачною селітрою, який арештували через "простроченість" товару.

"18.09.2018 року судно Тузла з 3200 тоннами "простроченої" селітри зайшло в Миколаївський морський порт на 12 причал. Почалося покладене за процедурою відвантаження, але екологічною інспекцією було відмовлено в оформленні вантажу. Крім цього, екоінспекція звернулася в держспожив службу області, в митницю, прокуратуру, СБУ і поліцію. Судно пішло, а вантаж залишився лежати в порту. Що звертає на себе увагу - обсяги вантажу (селітра) навіть більше (!!!), ніж злетіло в повітря вчора в порту Бейрута", - заявив Сенченко.

Читайте також: Вантаж селітри, який вибухнув у Бейруті, конфіскували в росіянина у 2014 році

Активіст зазначив, що вантаж із порту нікуди не переносили.

Спочатку було відкрито кримінальне провадження, внесене в ЄРДР за номером № 12018000000000576.

В ньому СБУ зазначила: "Досудовим розслідуванням встановлено, що 18 вересня 2018 року в пункті пропуску через державний кордон України "Миколаївський морський торговельний порт" було оформлено прибуття судна "Тузла" (прапор о.Кука) із вантажем, селітра аміачна, кількістю 3,2 тис. тон. Відправник товару Казахстан. Після переміщення залізничним транспортом був завантажений на судно в порту Поті, Грузія. 20.09.2018 до Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря (далі-Інспекція) надійшла інформація щодо ввезення на територію України через пункт пропуску Миколаївський морський торговельний порт добрив, термін придатності яких минув".

Потім, слідчі органи проводили огляд арештованого товару і стверджували, що невстановлені особи компанії-експедитора робили спроби надати "товарний вигляд" вантажу, щоб випустити його у вільний обіг на території України.

"06.11.2018 на території 12 причалу ДП " Миколаївський морський торговельний порт" проведено огляд під час якого виявлено брезентові мішки типу біг-бег з сипучою речовиною у формі кульок білої форми, яка відповідно до інформації, що міститься на пакувальній тарі є селітрою аміачною",  - йдеться в ухвалі Шевченківського суду від 29 листопада 2018 року.

"Станом на січень 2019 року, заарештовані 3200 тон селітри перебували на тому ж 12 причалі ДП "Миколаївський морський торговельний порт", - зазначає Сенченко з посиланням на ухвалу Київського апеляційного суду від 28 січня, якою зберігався арешт селітри у порту.

А в лютому 2019 року Печерський суд міста Києва відмовив у знятті арешту на майно.

"Інших рішень суду, де б йшлося про цю заарештованої селітрі, в Єдиному реєстрі судових рішень немає, виходячи з цього, вона повинна перебувати там, де її і залишили - на 12 причалі Миколаївського морського торгового порту", - відзначив активіст.

 

Читайте також:
Київ
+19°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 37.56
    Купівля 37.56
    Продаж 38.28
  • EUR
    Купівля 40.34
    Продаж 41.22
  • Актуальне
  • Важливе
2023, вiвторок
26 вересня
01:55
Російська пропаганда поширила фейк, що бійці "Азова" проводять "сатанинські обряди"
01:36
збита ракета
Повітряна атака на Україну: небезпека на сході та півдні країни
01:26
На фото: Анналена Бербок і Володимир Зеленський
Бербок запевнила що в Німеччині немає "втоми від України"
00:58
Україна Польща
В МЗС України спростували інформацію про наміри "повалити владу Польщі"
2023, понедiлок
25 вересня
23:53
Президент Литви Гітанас Науседа
Науседа зустрівся з українськими нардепами: пообіцяв продовжити підтримку та закликав до реформ
23:20
Чехія
У Чехії викрили агента РФ, який платив відомим людям за поширення російської пропаганди
22:54
Держдеп США
Держдеп США пояснив, що буде з безпековою допомогою в разі "шатдауну"
22:28
Cyberpunk 2077: польська студія CDPR вибачилася перед росіянами за "образливі" фрази в українській локалізації
22:06
Оновлено
У невизнаному Придністров'ї після атаки РФ на Україну знайшли уламки ракети
22:06
Ексклюзив
санкції проти РФ
"Має бути ембарго": дипломат Чалий пояснив, чому санкції проти РФ недостатні для припинення війни
21:52
прапори України та США
З чіткими термінами: Білий дім надіслав Києву перелік реформ для продовження підтримки, - ЗМІ
21:51
Естонія
"Самовираження карається": чоловіки, які повісили у Таллінні прапор Естонської РСР, хочуть оскаржити штраф у суді
21:25
РФ обстріляла житлові квартали Херсона: загинули троє людей, ще двоє поранені
21:03
Ексклюзив
Чалий
"Найбільше спонукає Путіна до ескалації у війні": дипломат Чалий про повільне постачання зброї Україні
20:50
окупанти
РФ нарощує мінно-вибухові загородження на кордоні з Україною, — Генштаб
20:19
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Abrams, Avenger та безпілотники: особливості озброєння Збройних Сил України. Колонка Сергія Згурця
20:06
Ексклюзив
Рафаель Маріано Гроссі
"Для обмеження діяльності в МАГАТЕ потрібне лише бажання": активістка з акції проти РФ у Відні
20:00
OPINION
Віталій Бала
Злий понеділок
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 579-го дня війни: ліквідований командувач Чорноморського флоту РФ, а на аеродромі під Курськом дрон-пастка підірвався разом з керівництвом авіаполку
19:57
Спіікери Форуму ISF2023
Підсумки International Sustainability Forum 2023: уряду запропонують стратегію розвитку України на найближчі 20 років
19:56
Світовий банк
Світовий банк надав 100 мільйонів доларів Україні. Куди спрямують кошти
19:53
Олександр Лукашенко
Лукашенко заборонив білорусам ввозити, використовувати й виготовляти цивільні безпілотники
19:25
Канада
У Канаді розповіли, на основі чого звинуватили Індію у вбивстві сикхського активіста
19:19
Анджей Дуда Президент Польщі
США надали $2 млрд кредиту на модернізацію армії Польщі
19:12
Верховна Рада
Нардепи кількох партій імітують присутність на засіданнях Ради, - рух "ЧЕСНО"
19:07
OPINION
на фото: Олена Білозерська
Як за кордоном сприймають російсько-українську війну
18:57
обережно міни
Як знайти та знешкодити міну: британські сапери провели тренінг для українських військових
18:40
Коломойський, суд
Коломойський в суді заявив, що його судять як іноземця
18:31
Ексклюзив
Артилерія РФ на Запоріжжі стріляє у 20 разів більше, ніж ЗСУ, - воєнкор Еспресо
18:30
Ексклюзив
російські "миротворці" у Нагірному Карабаху
"Росія намагається вислати з Карабаху тисячі людей для перевороту у Вірменії": місцевий політик прокоментував події в Єревані
18:25
обстріл Харківщини
Окупанти обстріляли Вовчанськ на Харківщині: поранено двох людей
18:11
отруєння діти
На Одещині курсантів Військово-морського ліцею госпіталізували з отруєнням
18:03
Оновлено
Коломойський, суд
Суд у справі Коломойського: олігарху не змінили запобіжний захід
17:56
ЗАЕС
Україна під час блекаутів возила дизель на окуповану ЗАЕС, аби запобігти ядерній аварії, — Галущенко
17:42
Дана Ярова
Якщо хоч одна одиниця зимової форми не буде якісною, повертатимуть всю партію, - Ярова
17:38
суд гаага
Комісія ООН по Україні: РФ катувала до смерті українців, а деякі сім'ї були змушені слухати, як окупанти ґвалтували жінок
17:25
Екскерівника військомату в Дніпрі підозрюють у збагаченні на понад 8,8 млн грн
17:21
Віктор Орбан
Угорщина блокуватиме членство України в НАТО через "проблеми" з угорськими школами, - Орбан
17:12
У Кліщіївці взяли в полон ексмера російського міста
17:07
В Україні засудили до довічного ув'язнення колаборанта, який наводив ракети РФ на Запоріжжя
Більше новин