США звинуватили Коломойського у відмиванні грошей і намагаються конфіскувати його майно


фото: www.slovoidilo.ua
Мін'юст США подав цивільну скаргу з вимогою конфіскувати у Техасі та Кентуккі майно, що належить підконтрольній українському бізнесмену Ігорю Коломойському компанії

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

У скарзі Мін'юсту США Ігоря Коломойського і його партнера Геннадія Боголюбова звинувачують у викраденні мільярдів доларів з "ПриватБанку", який їм колись належав. За даними Мін'юсту США, розкрадання здійснювалися шляхом фіктивних кредитів і відмивання грошей на території США за допомогою двох місцевих партнерів.

Мін'юст США стверджує, що Коломойський і Боголюбов разом із американцями Уріелем Лейбером і Мордехаєм Корфом брали в банку кредити і витрачали їх на купівлю американської комерційної нерухомості та заводів із виробництва сталі та сплавів. За даними ФБР, кредити рідко повертали банку.

"Коли було потрібно платити за позику, інші позики були використані, щоб погасити старі позики чи у деяких випадках гроші повертали з інвестицій за незаконно присвоєні кошти", - заявили у ФБР.

Адвокат Коломойського Майкл Салліван у спілкуванні з виданням Washington Post заявив, що його клієнт "категорично відкидає звинувачення та скарги, які подало Міністерство юстиції".

У травні 2019 року "ПриватБанк" звернувся до Канцелярського суду штату Делавер із позовом про відшкодування збитків, завданих у результаті різних протиправних дій Ігорем Коломойським, Геннадієм Боголюбовим, Мордехаєм Корфом, Хаїмом Шошетом, Уріелем Лейбером і компаніями, зареєстрованими у США. У позові йдеться про відмивання грошей упродовж майже 10 років загальним обсягом у $470 млрд.

"ПриватБанк" заявив, що Коломойський і Боголюбов є бенефіціарами або контролюють зареєстровані у США фірми, що брали участь у відмиванні виведених із банку грошей. У позові йдеться про феросплавні та металургійні заводи, комерційну нерухомість і готелі.

Так, компанія Optima Ventures стала найбільшим власником комерційної нерухомості в місті Клівленд, а найбільше майна Коломойського та Боголюбова банк виявив у штатах Огайо, Іллінойс і Техас.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати