
Банки закладають у банкомати крупні купюри, бо не вивчають попит, - економіст
Банкомати зазвичай пропонують зняти банкноти із великим номіналом, адже банки не питають у представників торгових мереж, які готівкові кошти користуються попитом
Про це сказав Олександр Савченко, економіст, ректор Міжнародного інституту бізнесу, в ефірі програми “Еспресо гаманець” з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.
Він стверджує, що складнощі користувачів із тим, щоб розміняти 200-1000 грн, пояснюються тим, що банки не цікавляться, які банкноти користуються попитом.
“Це завдання комерційних банків. Вони мають у Національному банку замовляти саме ті купюри, які потрібні. Комерційні банки мають отримувати інформацію від торгових мереж та інших закладів (наприклад, харчування) стосовно адекватної структури банкнот і монет”, - сказав Савченко.
-
В Україні 25 жовтня 2019 року увійшла в обіг нова банкнота номіналом 1 тисяча гривень. Це не означає емісію гривні, пояснили у Нацбанку.
3 червня 2020 року Національний банк ввів в обіг монету номіналом 10 гривень. Держава зекономить близько 1 млрд грн завдяки запровадженню монет номіналом 5 та 10 грн замість банкнот.
- Актуальне
- Важливе















