Стимулюючі енерготарифи можна вводити лише після запровадження звітності обленерго, - ексміністр
В Україні потрібно запровадити систему звітування обленерго і жорстких покарань за невиконання зобов’язань, і тільки потім запроваджувати стимулюючі тарифи для оновлення інфраструктури
Таку позицію висловив Юрій Продан, міністр палива та енергетики у 2007-2010 роках, в ефірі програми Energo live з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.
“А що заважало інвестувати до цього часу? Там є амортизація, яка використовується для відновлення мереж. Кожному обленерго, як природному монополісту, в тарифах виділялися відповідні витратиі. Тому перш ніж приймати це рішення, було б добре, якби Національна комісія розказала, як кожне обленерго використало ті кошти в тарифі, які в них є”, - заявив Продан.
Він переконаний, що треба запровадити систему контролю і відповідальності, і тільки потім запроваджувати стимулюючі тарифи.
“Спочатку треба зробити відповідну законодавчу базу - для того, щоб були жорсткі звіти природного монополіста. І жорстка відповідальність за невиконання своїх зобов’язань. І ця відповідальність має бути як у банківській сфері. Коли не виконуються зобов’язання - держава просто забирає розподільчі мережі у свою власність”, - зазначив ексміністр.
Він висловив застереження, що в іншому разі минатимуть роки, а “гроші не будуть вкладені, або будуть вкладені неналежним чином”.
-
Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг, 29 квітня схвалила проєкт переходу на стимулюючий тариф для обленерго (так званий RAB-тариф, Regulatory Asset Base, або регульована база інвестиційного капіталу).
-
Андрій Герус, нардеп від "Слуги народу", очільник енергетичного комітету ВРУ, розкритикував запропоновану модель запровадження RAB-тарифів. Він стверджує, що такі зміни дозволять Рінату Ахметову необгрунтовано отримати багато грошей.
- Актуальне
- Важливе