В Полтаві погодили місце під пам'ятник Петлюрі

На сесії Полтавської міської ради, яка відбулася 4 вересня 2020 року, серед інших питань, депутати розглянули проект рішення "Про погодження місця встановлення пам’ятника Симонові Петлюрі в місті Полтаві"

Таким місцем пропонувалося обрати перетин вулиці Соборності та провулку Клубного (територія скверу Матері та дитини). Про це учора ввечері повідомило мережеве видання Полтавщина, передає Еспресо.TV.

Перед голосуванням з трибуни виступив депутат ВО "Свобода" Юліан Матвійчук і член "Просвіти", регіональний представник Українського інституту нацпам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Я хочу сказати про морально-етичний, патріотичний бік справи. Всі ми знаємо, що зараз триває російсько-українська війна. Вона має не тільки озброєний вимір. В тому числі є вимір від не пам’ятей. Назву три моменти про які ми мало говоримо. Яке було перше рішення в Криму після окупації? Перше, це демонтаж пам’ятника основоположника військово-морських сил України Петру Конашевичу-Сагайдачному. І друге, про це мало хто знає, усі підручники з історії України було вилучено з усіх шкіл на території півострова, звезено Сімферополя і там в одному із двориків спалено. Ваше голосування - це внесок у протидію російської агресії й у тому числі - у сферу національної пам’яті", - наголосив Пустовгар.

Читайте такожРазом проти радянської Росії: як 100 років тому війська Петлюри та Пілсудського звільнили Київ

Депутати, які прийшли на сесію, більшістю голосів підтримали проект рішення (23 голоси "за").

Серед присутніх на сесії, не проголосували три депутати: Сергій Бутко (фракція "Самопоміч"), Дмитро Сенчакович ("Самопоміч") і Тетяна Паутова (позафракційна, висувалася від БПП "Солідарність").

"Деякі полтавці зробили висновок, що депутати "Самопомочі" не голосували за питання пам’ятника Петлюрі через конфлікт зі "Свободою". Суть конфлікту ніби полягає в тому, що «Свобода» виступає проти зведення будинків на вул. Юрія ("Тарапуньки") Тимошенка. А члени фракції "Самопоміч" стверджують, що всі потрібні документи у забудовника Олександра Осінки є", - зазначає видання.

Депутати пояснили, чому вони не голосували.

"Пам’ятник Петлюрі хочуть встановити не на вулиці Петлюри, тому я не підтримав це рішення", - зазначив Бутко.

"Проект рішення ішов на довірі від Юліана Матвійчука, він пояснив, що погодила ОДА. Як на мене, то ініціатором повинно бути управління культури. На земельній комісії Сергій Бутко пропонував альтернативні варіанти. По суті, рішення фракції було голосувати «за», але в останній момент до нас поступила інформація стосовно сумнівності фінансування даного проекту. Поки не можу сказати, в чому вона. Ми знали, що голосів на цей проект рішення вистачає, і, враховуючи факт сумнівності, ми вирішили не брати на себе цю відповідальність", - сказав, своєю чергою, Сенчакович.

"Я отримала важливий дзвінок і в цей момент вийшла із залу. Якби я була в залі, то підтримала встановлення пам’ятника. Відбулися громадські обговорення, я так розумію, громадськість підтримує. Чому я повинна бути проти?", - розповіла.Паутова 

Після того як міська рада затвердила місце під пам’ятник Симону Петлюрі, Полтавська ОДА має оголосити конкурс на ескізні пропозиції.

 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

19 січня, 2021 вівторок

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати