live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Зірка TikTok "Чорнобривий" набрав 100 тис. підписників на роликах про українську мову

Український студент, блогер Данило Гайдамаха (він же "Чорнобривий") зібрав у соцмережі TikTok аудиторію в понад 110 тис. осіб завдяки своїм коротким роликам про правила української мови, патріотизм і рекомендаціям - як російськомовним перейти на українську

Про те, чому він цим займається, юнак розповів на Радіо Крим.Реалії, передає Еспресо.TV.

Батьки Данила родом з Криму. Вони підтримали сина, коли він вирішив розмовляти українською мовою, і з часом самі перейшли в повсякденному спілкуванні на українську.

"Стрічка у TikTok формується інакше, ніж в інших соцмережах - за рекомендаціями. Ти не бачиш тих, на кого підписаний - лише рекомендований контент. А TikTok в Україні був москвоцентричним: українцям весь час підсовували російськомовний контент. Можна сказати, що тепер я перший україномовний блогер із понад стотисячною аудиторією", - зазначив Данило.

У своїх роликах він часто глузує з російської мови, чого, власне, не приховує.

"Я не знаю, як можна шанобливо ставитися до ворога. Якщо в Україні заходить російський солдат, український солдат відповідає кулею. А якщо на територію України зайшла російська мову - не зараз, а триста років тому - то що? Просто вона тут вже надто довго, і ми перестали сприймати її як щось чуже. Але потрібно знати історію того, як це сталося. Я сам з російськомовної родини, а зараз повністю перейшов на українську. Це мова народу, до якого ти належиш. Якщо у тебе українське прізвище, ти живеш на цій землі і дихаєш цим повітрям, пишаєшся своєю країною - знайди в собі сили заговорити рідною мовою, а не чужою. Тоді в тебе відкриється та сила, яка до цього була закупорена всередині. Цю магію зрозуміє лише людина, яка здійснила такий перехід уже в свідомому віці", - пояснив блогер.

"Дізнавшись про те, як російська мова прийшла до України, неможливо не заговорити українською. Я вивчав історію своєї родини: мої бабуся і дідусь говорили українською! Одесити розповідали, що їхні предки розмовляли українською, але потім історія була переписана ... Я перестану так ставитися до російської мови, тільки коли вона перестане бути ворогом для моєї рідної мови. Я вимагаю, щоб українська повноцінно функціонувала як державна мова в моїй країні. Я хочу приходити до кав'ярні і чути українську, я не хочу кожен день стикатися з цим болем", - додав він.

Гайдамаха народився у Києві, але до пандемії щороку їздив до родичів у Крим.

"Там могила мого діда, там моя хата. Я їжджу туди не концерти давати і відпочивати - я приїжджаю додому. Чхати я хотів на того Путіна, на те, що йому спало на думку. У мене своє життя, свій дім, і я туди повертаюся", - підкреслив Данило.

Також він дав кілька заснованих на власному досвіді порад щодо, як перейти на українську:

"По-перше, підпишіться на мене у всіх соцмережах - це дуже допоможе. По-друге, подивіться на себе в дзеркало, оцініть ситуацію. Чому в Україні склалася така мовна ситуація? Спробуйте пошукати відповіді на ці запитання в Інтернеті, почитати про заборони на українську мову. Потім відстежте своє генеалогічне древо - якою мовою розмовляв ваш рід? Поміркуйте: хіба у вас недостатньо сил, для того щоб говорити на мові землі, на якій ви живете? Далі відмежуйтеся від всього іншомовного, хоча б на три місяці. Це жорстка мовна дієта.

Коли ви станете чистими, почитайте українські книги, бажано художню літературу. Дивіться фільми, читайте блогерів. І заговорите. Не просто про щось побутове - почніть висловлювати свої емоції українською, свій біль. Треба, щоб ваші тіло і душа звикли до цієї мови. Не бійтеся, будьте сміливими - лише сміливі є щасливими".

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

23 жовтня, 2020 п'ятниця

23 жовтня, 2020 п'ятниця

22 жовтня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати