УПЦ (МП) пригрозила "глобальними протистояннями" через запрошення Зеленським патріарха Варфоломія до Києва


фото: pravlife.org
В Українській православній церкві Московського патріархату попередили президента Володимира Зеленського про загострення та протистояння через візит патріарха Варфоломія

Про це заявив керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський і Броварський Антоній в ефірі одного з телеканалів, передає "Православная жизнь".

"Володимир Олександрович Зеленський є президентом України і йому ніхто не може заборонити зустрічатися з керівниками інших держав чи з керівниками тих чи інших релігійних об’єднань. Інша ситуація – наскільки виправдане запрошення президента України патріарху Варфоломію. Тому, що президент має турбуватися про внутрішній стан суспільства, про внутрішню ситуацію. Вважаю, що перед тим, як запрошувати керівника релігійної організації з іншої держави, треба було потурбуватися тим, як це сприйме українське суспільство, чи не приведе це до рухів протистояння", – заявив митрополит Антоній.

Ієрарх нагадав, що за останні два роки УПЦ (МП) неодноразово декларувала своє ставлення до Вселенського Патріарха.

Читайте також: "Тимчасово терпимо": Вселенський патріарх про статус ієрархів УПЦ (МП)

"Ми однозначно говоримо, що патріарх Варфоломій незаконно втрутився в релігійну ситуацію в Україні, і це втручання призвело до протистояння, захоплень храмів нашої Церкви, до побиття наших парафіян, наших священнослужителів. І досить дисонуюче звучать слова Володимира Зеленського, що патріарх Варфоломій піклується про мир в Україні. Тому, що ми не знайшли жодного випадку, коли б патріарх Варфоломій, знаючи реальну ситуацію в Україні, міг якось запобігти тому, що відбувалося", - додав владика.

За його словами, в Україні відбуваються "рейдерські захоплення" храмів Московського патріархату, а також - незаконні перереєстрації з боку громад парафій. 

Антоній наголосив, що позиція УПЦ (МП) однозначна: 

"Ми проти того, щоби патріарх Варфоломій приїжджав в Україну. Тому, що розуміємо і можна передбачити, що його приїзд слугуватиме не миру в Україні. Президент має про це обов’язково знати і потурбуватися, щоби жодна зовнішня ситуація, приїзд, не призвели до нового витка протистоянь серед віруючих".

  • Нагадаємо, 16 жовтня після молебню за Україну у Патріаршому храмі Святого Георгія Стамбула президент Зеленський зустрівся із Вселенським Патріархом Варфоломієм.
  • В ОПУ тоді зазначили, що Зеленський запросив Варфоломія відвідати Україну.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати