При підготовці компромісного рішення щодо РРО не радяться з ФОПами, — Южаніна

Уряд не радиться з представниками фізичних осіб підприємців (ФОПів) при підготовці компромісного законопроєкту щодо обов’язкового використання електронних РРО (реєстраторів розрахункових операцій)

Про це заявила Ніна Южаніна, нардепка від фракції “Європейська солідарність”, член податкового комітету Верховної Ради, в ефірі програми “Великий ефір Василя Зими” на телеканалі Еспресо.

“Зараз нібито уряд напрацьовує якесь компромісне рішення за дорученням президента. В той час ФОПи на зустрічі до Кабінету міністрів не запрошуються. Консультуються з великими асоціаціями, які були за введення касових апаратів. Тобто говорять з ними про те, на який компроміс з ними піти, а не з тими людьми, яким ті касові апарати встановлювати”, — сказала Южаніна.

Вона стверджує, що представники малого і середнього бізнесу бояться передусім не обов’язку використовувати РРО.

“Не в касовому апараті біда, а в зарегульованості його використання і в тих великих хабарях, які беруть при перевірках контролюючі органи”, — переконана нардепка.

  • Нагадаємо, з 1 серпня почався перший етап запровадження програмних касових апаратів. Відтоді бізнес за бажанням може користуватися спеціальним додатком - так званим "РРО в смартфоні".

  • З початку наступного року використання РРО для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців мало стати обов'язковим.

  • З 1 квітня 2021 року мав початися третій етап – РРО (традиційний або програмний) стане обов'язковим для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку ІІ-IV груп незалежно від видів діяльності.

  • Верховна Рада 4 листопада відправила на повторне перше читання проєкт закону щодо відтермінування впровадження касових апаратів для ФОП II-IV груп до 1 січня 2022 року.

  • 17 листопада Верховна Рада вдруге провалила проєкт закону про відтермінування впровадження касових апаратів для ФОП.

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати