НБУ випустив першу вертикальну сувенірну банкноту: вона присвячена Каденюку


фото: bank.gov.ua
Національний банк України випустив першу вертикальну сувенірну неплатіжну банкноту "Леонід Каденюк - перший космонавт незалежної України"

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням,  "Леонід Каденюк - перший космонавт незалежної України" - це перша українська сувенірна неплатіжна банкнота з вертикальним дизайном.

Зазначається, що у дизайні банкноти використаний портрет Леоніда Каденюка, зображення космічного корабля "Колумбія", логотипи НБУ та Державного космічного агентства. Також на зворотньому боці банкноти вказано її серійний номер та зазначення, що вона не є платіжним засобом.

Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Сувенірна банкнота також містить великий спектр захисних елементів. Вона виготовлена на папері з водяним знаком, у товщу якої введено 1,5-міліметрову захисну стрічку паралельно меншій стороні банкноти, а також захисні флуоресцентні волокна. Банкнота також містить оптично-змінний елемент Spark у вигляді земної кулі.

Розміри сувенірної банкноти 80×170 мм, тираж – 50 000 штук (зокрема 40 000 у сувенірній упаковці). 

У пресслужбі зазначили, що придбати сувенірну банкноту можна буде в пунктах продажу Національного банку України та банків-дистриб’юторів.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

24 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати