"Запобігання корупції залишається на паузі": Зеленський назвав кроки, яких чекає від Ради

У п'ятницю, 27 листопада, президент України Володимир Зеленський провів засідання Національної ради з питань антикорупційної політики

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

У засіданні взяли участь прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, голова Верховної Ради Дмитро Разумков, представники уряду, парламенту, Офісу президента, правоохоронних органів, очільники НАБУ та НАЗК, голова Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні Ека Ткешелашвілі та посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.

Володимир Зеленський розкритикував рішення КСУ щодо антикорупційної інфраструктури, заявивши, що воно спричинило кризу, яка "призвела до дуже серйозних наслідків".

"Нам коштувало значних зусиль, аби після цього рішення остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів. Ті, хто брехав у деклараціях за 2017, 2018, 2019 роки, вже не будуть покарані. Робота із запобігання корупції на сьогодні залишається на паузі, - сказав Зеленський.

Президент наголосив на необхідності максимально швидко підготувати і подати зміни до чинного законодавства України для подолання кризи, зазначивши, що пропозиції мають бути консолідованими й погодженими усіма зацікавленими сторонами.

Зокрема Зеленський закликав Раду якнайшвидше ухвалити законопроєкт про відновлення кримінальної відповідальності за брехню в декларації або ухилення від її подання.

"Кримінальна відповідальність за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі. Корупціонери повинні понести відповідальність згідно із законом", - сказав Зеленський.

Наступним кроком у подоланні кризи президент назвав відновлення норм закону "Про запобігання корупції", що має забезпечити повне відновлення перевірок декларацій, в тому числі декларацій суддів, а відповідні повноваження залишити за НАЗК.

Зеленський також розповів, що Мін'юст уже підготував законопроект, що врегульовує питання утворення НАБУ, розширення повноважень Верховної Ради щодо звільнення директора НАБУ та визначає додаткові гарантії продовження роботи чинного директора НАБУ до моменту призначення нового.

Президент закликав Верховну Раду якнайшвидше підтримати законодавчі ініціативи для відновлення стабільної роботи антикорупційної архітектури.

"Ми очікуємо, що Верховна Рада ухвалить ці важливі законопроекти. Перше - це відновлення кримінальної відповідальності за навмисне ненадання декларації та умисне зазначення неправдивих відомостей у деклараціях. Друге - відновлення повноважень НАЗК у частині електронного декларування. Третє - посилення гарантій діяльності директора НАБУ - тут чекаємо від міністерства юстиції доопрацювання, і схвалення антикорупційної стратегії. Це важливі перші швидкі кроки, які потрібно нам усім дуже швидко зробити", - підсумував Зеленський.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати