НБУ спростив органам місцевого самоврядування доступ до кредитування

Національний банк України (НБУ) переглянув окремі вимоги до оцінки фінансового стану боржників-органів місцевого самоврядування задля надання їм спрощеного доступу до кредитів

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Згідно з повідомленням, НБУ переглянув окремі вимоги до оцінки фінансового стану боржників-органів місцевого самоврядування під час розрахунку розміру кредитного ризику.

"Зокрема, банки можуть визначати клас позичальника муніципалітету-емітента цінних паперів на підставі його кредитного рейтингу. У разі відсутності такого рейтингу за гривневими цінними паперами банки мають право визначати клас позичальника на підставі кредитного рейтингу України за міжнародною шкалою, зниженого на один рівень", - йдеться у повідомленні.

Крім того, регулятор підвищив значення коефіцієнтів, за якими муніципальні облігації приймаються як застава під час розрахунку кредитного ризику.

"Такі зміни сприятимуть активнішій кредитній підтримці банками органів місцевої влади, розвитку регіональних інфраструктурних проєктів та ринку цінних паперів загалом та є продовженням кроків Національного банку, які він здійснює для відновлення кредитування та підтримки економіки", - зазначили у пресслужбі.

Крім того, додали в НБУ, до 1 січня 2022 року банкам продовжено дозвіл не застосовувати під час визначення прийнятності забезпечення вимогу щодо наявності договору страхування предмета застави.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати