Закарпаття: Сіярто заявив, що представникам моніторингової місії ОБСЄ "заборонили спілкуватись з угорською громадою"

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що глава СММ ОБСЄ заборонив представникам місії "спілкуватись з угорцями Закарпаття"

Про це Петер Сійярто заявив під час онлайн-засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, передає "Закарпаття онлайн".

Сіярто нагадав, що звернувся до Албанії, яка зараз головує в ОБСЄ, з проханням прислати спостерігачів на Закарпаття, де у понеділок відбулися обшуки СБУ. 

Читайте також. Марина Данилюк-Ярмолаєва: Закарпатський сепаратизм. Чи влаштує Угорщина новий Донбас?

За його словами, глава СММ ОБСЄ у Києві заборонив членам місії контактувати з угорцями Закарпаття, водночас дозволивши їм розмовляти тільки з українськими силовиками.

"Це неприпустимо, обурливо і скандально. Це суперечить цілям і принципам ОБСЄ, і рішенню про створення цієї спеціальної спостережної місії, у яку Угорщина також робить свій вклад", - заявив Сійярто.

Читайте також: Депутати Європарламенту від Угорщини назвали обшуки на Закарпатті "громадянською війною"

Угорський міністр попросив прем'єр-міністра Албанії вжити заходів, щоб місія ОБСЄ могла зв'язатися також з представниками угорської громади.

Сіярто підкреслив, що також очікує солідарності від членів НАТО і пообіцяв, що Угорщина блокуватиме зближення НАТО та України, поки українці будуть тиснути на угорську національну меншину.

  • Нагадаємо, 30 листопада СБУ прийшла з обшуками до благодійного фонду, пов'язаного з Угорщиною. В спецслужбі заявили, що перевіряють інформацію про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення суверенітету України.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто негайно відреагував на обшуки: викликав посла України "на килим" та заявив, що поскаржиться на Україну на засіданні НАТО 1 грудня.
  • 1 грудня голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров публічно заперечив причетність до обшуків СБУ в Товаристві угорців Закарпаття та закликав силовиків надати докази.
  • Також Служба безпеки України заявила, що перевіряє наявність ознак протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади, які виконали угорських гімн під час присяги.
  • 1 грудня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба викликав на розмову угорського посла Іштвана Ійдярто. Сторони говорили про ситуацію на Закарпатті та відносини між країнами
  • 2 грудня Угорщина заявила, що обрані на Закарпатті депутати Сюртівської ОТГ під час присяги співали не гімн Угорщини, а "молитву угорців, якій декілька сотень років"

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

21 січня, 2021 четвер

20 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати