Головний санлікар пояснив, коли почнуться щеплення від коронавірусу і кому їх робитимуть першочергово

Масова вакцинація від вірусу COVID-19 розпочнеться в Україні вже у лютому 2021 року

Про це головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив у суботу, 9 січня 2021 року, в етері програми "Pro здоров'я з Іриною Коваль" на Еспресо.TV.

"Медичних працівників не вистачить, навіть за наявності 40 млн доз вакцин, щоб в один день ввести щеплення всім - від нуля років до похилого віку. Тому розробляються плани охоплення щепленнями проти коронавірусної хвороби, які поєднують як наявність вакцини, тобто спроможності виробника виробляти цю вакцину, так і спроможності медичної системи робити ці щеплення", - пояснив посадовець.

Тому в Україні, врахувавши світовий досвід, розробили п'ять етапів щеплення населення, кожен з яких присвячений певні віковій чи соціальній групі. При цьому "в кожному етапі є два раунди, бо щеплення треба робити двічі - перший раз і потім через 25 днів, і дві платформи - мобільні бригади і пункти щеплень", наголосив Ляшко.

Йдеться про спеціально створені пункти щеплень, а не про ті, де приймають дітей для здійснення звичайних календарних щеплень.

"Перший етап - це медичні працівники, працівники соціальних установ, а також люди, які перебувають в цих соціальних установах закритого типу, і військовослужбовці, які захищають нашу країну на Сході.

Другий етап - це люди похилого віку (60+).

Третій етап - це вже вчителі, військовослужбовці.

Четвертий етап - це люди 18-59 років з хронічними хворобами.

П'ятий етап - це громадяни до 59 років. Це ми, всі прості громадяни нашої  держави".

За словами Ляшка, кількість осіб без п'ятого етапу становить 23 млн українців.

"23 млн українців по два щеплення - це з лютого місяця 2021 року по 1 березня 2022 року ми забезпечимо охопленням щеплення. В разі якщо всі 100%-во прийдуть щепитися. Якщо певні люди не захочуть щепитися, бо вакцинація буде добровільною і не обов'язковою", - підсумував головний санлікар.

 

Дивіться і слухайте з 46:46

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати