Очільник Боснії і Герцеговини пообіцяв повернути вкрадену з фондів Луганщини ікону, "якщо Україна доведе, що шукала її"

Екслідер боснійських Сербів та чинний голова Боснії та Герцеговини Мілорад Додік стверджує, що Україна "не шукала ікону через Інтерпол"

Про це заявив голова президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік, передає Radio Slobodna Evropa.

"Якщо Україна доведе, що просила про ікону до того дня, коли я мав зустріч з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, я прийму це і ми передамо її їм", - сказав Додік.

Читайте також: Подарована Лаврову в Боснії українська ікона може коштувати 12,5 млн євро, - ЗМІ

За його словами, ситуація з іконою сталася через проблеми з судовою системою у Боснії та Герцеговині, яку він назвав "катастрофічною"

Читайте також: Додік віддасть ікону, викрадену в Луганську, - але не Україні

"Прикладом цього є ікона, у зв'язку з якою постійно ведуться розмови, хоча Україна її не шукає. Є заява Агенції з координації діяльності поліцейських органів БіГ, яка відповідає за співпрацю з Інтерполом, що Інтерпол не має інформації про пошук ікони", - сказав він..

  • Нагадаємо, 6 січня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявляв, що держава продовжує вимагати від керівництва Боснії і Герцеговини повернути ікону, подаровану голові Міністерства закордонних справ Росії Сергію Лаврову
  • 7 грудня посольство України направило ноту до Міністерства закордонних справ Боснії і Герцеговині із проханням надати інформацію про те, чому 300-літню українську ікону подарували очільнику МЗС Росії Сергію Лаврову.
  • Предстоятель ПЦУ Епіфаній прокоментував дії голови президії БіГ та експрезидента республіки Сербської у її складі Мілорада Додіка, назвавши подарунок української ікони "політичним жестом" політика у бік Росії.
  • Зазначимо, як заявила перед цим заступниця міністра культури і інформаційної політики України Світлана Фоменко, печатка на іконі, яку влада Боснії і Герцеговині подарувала міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, свідчить про те, що ікона з України.
  • Представник РПЦ в ефірі пропагандистського російського шоу заявив, що Україна "не надала доказів" того що ікона належить їй.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати