Попри саботаж з боку уряду, закон про захист української мови все одно діятиме й об'єднуватиме націю, - Княжицький

Наразі Кабінет Міністрів України саботує виконання норм закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

Про це у суботу, 16 січня 2021 року, заявив народний депутат, головний розробник даного закону Микола Княжицький, передає Еспресо.TV.

"І хоча уряд закон саботує, не виконує його, не готує програму підтримки мови, не створив досі центри з вивчення мови , щоб допомогти громадянам, закон діятиме. Бо уряди відходитимуть, а українська мова - ні", - зазначив політик у себе на сторінці.

Микола Княжицький нагадав про те, що відсьогодні сфера послуг має повинна працювати українською. 

"Звичайно, якщо на прохання покупця продавець спілкуватиметься з ним англійською, російською чи угорською це не буде жодним порушенням. Але якщо відмовить в обслуговуванні українською - буде", - пояснив нардеп.

Читайте такожУкраїнізація або смерть. Чому манікюрниці і офіціанти мають заговорити українською

Разом з тим, ці нововведення, як наголосив Княжицький покликані допомогти "пострадянським громадянам стати українцями".

"Поступово пострадянські громадяни стають українцями, бо хочуть бути європейцями, а не совками. А ті, хто, живучи в Україні, українців ненавидить, програють у політичних судомах. Я чомусь вірю, що мова має об‘єднати не лише більшість громадян, а й відповідальних політиків з усіх політичних сил. Українська мова має зупинити російський газ, російську електроенергію і навіть російську армію. Бо у мові - сила духу народу", - пояснив Микола Княжицький.

  • Нагадаємо, відсьогодні за відмову обслуговувати українською штрафуватимуть на 5-6 тис. грн.
  • Це зумовлено тим, що 6 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", відповідно до якої у випадку порушень встановленої законом вимоги щодо обов'язкового обслуговування українською мовою громадяни можуть скаржитися мовному омбудсмену. Якщо скарга вмотивована, то підприємству, установі чи організації оголосять попередження та вимогу усунути порушення протягом 30 днів. У разі повторного порушення протягом року на заклад чекає штраф від 5100 до 6800 гривень.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати