Штрафи за відмову обслуговувати українською накладатимуть на власників, а не на продавців чи касирів

ілюстративне
Уповноважений із захисту державної мови відповів на найбільш гострі питання застосування статті 30 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

Роз'яснення з'явилося на сайті мови омбудсмена Тараса Кременя, передає Еспресо.TV.

"Маю наголосити: штраф накладається не на продавця чи офіціанта, а на підприємство. Що ж до складнощів з опануванням української, то вони перебільшені. Офіціантові чи продавцеві достатньо вивчити 50 слів, щоб виконати вимогу закону і обслуговувати відвідувачів державною мовою", - пояснив чиновник.

Читайте такожПопри саботаж з боку уряду, закон про захист української мови все одно діятиме й об'єднуватиме націю, - Княжицький

За його словами, законодавче нововведення щодо обов'язкової дії українеської мови в галузі торгівлі та обслуговування отримало величезну підтримку з боку Американської торговельної палати і тих американських компаній, які представлені в Україні, а також Європейської бізнес асоціації й українських торговельних мереж.

Читайте такожУкраїнізація або смерть. Чому манікюрниці і офіціанти мають заговорити українською

"А крім того - українські мас-медіа, актори, музиканти, письменники, представники громадськості, які допомагають поширювати інформацію про перехід сфери обслуговування на державну мову. Це безпрецедентна інформаційна кампанія, яку ми здійснюємо разом з іншими колегами, маючи бюджет у 0 копійок", - наголосив Кремінь.

  • Нагадаємо, відсьогодні за відмову обслуговувати українською штрафуватимуть на 5-6 тис. грн.
  • Це зумовлено тим, що 16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", відповідно до якої у випадку порушень встановленої законом вимоги щодо обов'язкового обслуговування українською мовою громадяни можуть скаржитися мовному омбудсмену. Якщо скарга вмотивована, то підприємству, установі чи організації оголосять попередження та вимогу усунути порушення протягом 30 днів. У разі повторного порушення протягом року на заклад чекає штраф від 5100 до 6800 гривень.
  • Кожна така скарга має відповідати кільком важливим вимогам.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати