Як оформити скаргу, якщо не обслуговують українською. Пояснення від уповноваженого із захисту державної мови

Головною умовою розгляду уповноваженим із захисту державної мови скарги на відмову обслуговувати українською є належна аудіо-, відео- чи письмова фіксація даного адміністративного правопорушення та дані суб'єкта господарювання

Про це йдеться у порадах, розміщених на офіційному сайті мовного омбудсмена Тараса Кременя, передає Еспресо.TV.

Читайте такожПопри саботаж з боку уряду, закон про захист української мови все одно діятиме й об'єднуватиме націю, - Княжицький

У пам'ятці під назвою "Як діяти у разі порушення вашого права на обслуговування українською" наведено наступні рекомендації:

  • Спробувати владнати ситуацію на місці та попросити працівника обслуговувати вас державною мовою.
  • У разі відмови працівника, звернутись до керівництва закладу або на "гарячу лінію" установи: торговельної мережі, АЗС, аптеки тощо.
  • У разі відмови або не забезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео, письмового підтвердження очевидців тощо) та дані суб'єкта господарювання (назву, місцезнаходження, контакти суб'єкта).
  • Подати скаргу до Уповноваженого на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронну скриньку skarha@mova-ombudsman.gov.ua або заповнити відповідну форму на сайті уповноваженого www.mova-ombudsman.gov.ua.
  • У скарзі обов’язково має бути зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання особи, викладено суть скарги, який саме суб'єкт/працівник суб'єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив право скаржника. Рекомендуємо також додати докази на підтвердження.
  • Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати. В електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування підпису під час надсилання електронного звернення не вимагається. 

Читайте такожУкраїнізація або смерть. Чому манікюрниці і офіціанти мають заговорити українською

Скарги подаються уповноваженому протягом шести місяців з дня виявлення заявником порушення.

  • Нагадаємо, відсьогодні за відмову обслуговувати українською штрафуватимуть на 5-6 тис. грн.
  • Це зумовлено тим, що 16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", відповідно до якої у випадку порушень встановленої законом вимоги щодо обов'язкового обслуговування українською мовою громадяни можуть скаржитися мовному омбудсмену. Якщо скарга вмотивована, то підприємству, установі чи організації оголосять попередження та вимогу усунути порушення протягом 30 днів. У разі повторного порушення протягом року на заклад чекає штраф від 5100 до 6800 гривень.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати