Експертиза підтвердила справжність голосу очільника КДБ Білорусі на запису з обговоренням вбивства Шеремета

Голос на оприлюднених записах про вбивство журналіста Павла Шеремета дійсно належить колишньому голові Комітету державної безпеки Білорусі Вадиму Зайцеву

Про це повідомляє "Настоящее время" з посиланням на дослідження петербурзької Криміналістичної лабораторії аудіовізуальних документів. 

Дослідження було здійснено шляхом аудітивно-лінгвістичного аналізу мови. Спершу експерти аналізували індивідуальні особливості артикуляції, загальні мовні навички, емоційний стан і соціокультурні особливості мовця.

Також аудіозаписи порівняли з 13 іншими плівками, записаними, коли Зайцев обіймав свою посаду у силовому відомстві. Порівнявши голоси, експерти дійшли висновку, що Зайцев, та людина, яка обговорює вбивство Шеремета - це одна і та ж особа. 

"Розбіжності у висоті, силі й тембральних характеристиках голосу порівнюваних дикторів відсутні", – йдеться в дослідженні. Також експерти зазначають, що порівнювані спікери однаково добре контролюють свій емоційний стан.

Під час другого етапу експерти аналізували "статистичні та динамічні спектральні мовні характеристики".

"Навіть тривалі тренування не можуть істотно змінити звичні стереотипи мови, оскільки вони практично не сприймаються звичайним слухом і реалізуються без свідомого артикуляторного контролю, хоча добре видно в рамках інструментального аналізу мови"— наголошується в дослідженні.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати