Мінреінтеграції відмовилось від поняття "колаборант" у законопроекті про перехідний період, - Резніков


фото: znaj.ua
Віце-прем'єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що у проекті закону про політику перехідного періоду відмовилися від поняття "колаборант"

Про це передає Інтерфакс-Україна.

"Ми для себе ухвалили рішення відмовитися від слова "колаборант". Я сам спочатку використовував його у своїх публічних інтерв'ю і навіть говорив, що ми маємо ухвалити законодавство про колаборантів. Але коли ми почали вивчати міжнародний досвід, зокрема історичний, то ми побачили, що колаборація має дуже спірне значення і негативну конотацію у ставленні до всіх, і під колаборацію можуть потрапити з великою ймовірністю нормальні люди, заручники", - сказав Резніков.

На його думку, це дуже ризикована тема.

"У своїй більшості люди на окупованій території - заручники, тому ми пропонуємо впровадити градацію співпраці з окупаційними режимами", - додав Резніков.

Законопроектом також пропонується визначення термінології, яка має бути єдиною для всього законодавства. Це і нові, і вдосконалені терміни: окупаційні сили та окупаційні служби РФ, політико-дипломатичні та санкційні заходи, територіальні громади на лінії розмежування, тимчасова окупація, деокупація, деокуповані території, реінтеграція деокупованих територій, міцний мир, території пріоритетного розвитку.

Міністерство повідомило про завершення розробки проекту закону про державну політику перехідного періоду.

Резніков заявляє, що проект закону про державну політику перехідного періоду є рамковим і потребуватиме ухвалення окремих профільних законів.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати