Пліснява може вижити на Марсі, - NASA
Науковці з NASA та Німецького аерокосмічного центру запустили мікроорганізми в стратосферу, щоб перевірити їх стійкість до позаземних умов
Про це повідомляє Engadget, передає "Укрінформ".
"Під час довготривалих місій на Марсі з екіпажем ми повинні знати, які мікроорганізми виживуть на Червоній планеті, оскільки деякі можуть становити загрозу здоров'ю для астронавтів. Крім того, деякі мікроби можуть допомогти у вивченні космосу, а також здатні виробляти запаси їжі з матеріалів незалежно від Землі. Це має вирішальне значення, коли космонавти далеко від дому", - Катаріна Сіємс, член команди Німецького аерокосмічного центру, пояснила, чому виживання бактерій важливе для космічних подорожей.
Дослідники запустили кілька грибкових та бактеріальних організмів до стратосфери ще в 2019 році в рамках експерименту MARSBOx. Стратосфера, другий основний шар атмосфери Землі, розташована над озоновим шаром. За умовами вона нагадує Червону планету і є ідеальним місцем для відправлення зразків, щоб з'ясувати, чи зможуть вони вижити на Марсі.
Деякі мікроорганізми піддавалися максимальному УФ-випромінюванню, інші були від нього захищені. Після п'яти годин експериментів зразки аналізували на метаболічні зміни та здатність виживати в таких умовах.
Утім, не всі мікроорганізми вижили в марсіанських умовах. Найбільш стійкими виявилися спори грибів чорної цвілі Aspergillus niger і бактерії Salinisphaera shabanensis. Спори плісняви після повернення на Землю навіть вдалося "оживити" і вони продовжили рости навіть після космічного польоту.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе