Ніхто нікому не заборонить виїзд за кордон після війни
Просто тому, що це неможливо. Тож не варто напружуватись через чиюсь там заяву
Однак маємо проблему. Не з заборонами, а з майбутнім нашої держави. Вона була і до війни, а після війни сягне дуже великих (не хочу казати катастрофічних) масштабів.
Наші найздібніші співгромадяни — ті, які мають високий інтелект, корисні знання й навички, володіють іноземними мовами, легкі на підйом і психологічно здатні до швидкої адаптації в нових місцях — в пошуках кращої долі виїздять за кордон. І будуть виїздити ще більше. Як втримати людину, якщо за таку саму роботу вона може за кордоном заробити в рази більше, ніж удома?
Проста відповідь "треба зробити у нас так добре, щоб людям не хотілося їхати" - дуже наївна. Ми не досягнемо економічного рівня розвинених країн у цьому поколінні. Це було малоймовірно і до війни, а після війни це буде абсолютно неможливо — нинішнє покоління українців, дяка бункерному, вмітиме лише воювати, волонтерити та зализувати рани. Добре жити будуть наші діти, можливо, онуки.
Читайте також: Чому нікого не хвилює, що робитимемо після війни з "батальйоном Монако"?
А в кожної людини — її одне коротке життя. Вона не хоче жити для онуків, вона хоче тут і зараз. І виходить негативний відбір — кращі їдуть, залишаються ті, які теж хотіли б, але не змогли. Замкнене коло.
Є в мене одна божевільна мрія. Перемогти у війні, забрати на репарації яке-небудь Мамонтовське нафтове родовище, нафтогін "Дружбу" і ГТС (як колись, після Першої світової, доходи з німецького Рурського басейну пішли на репарації французам) і пустити на доплати еліті — не депутатам, ясна річ, а кваліфікованим спеціалістам. Щоб сиділи вдома і розвивали нашу економіку.
Про авторку. Олена Білозерська, офіцер ЗСУ, волонтерка, блогер
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе