Новий пакет озброєнь для України, віра українців в перемогу та як Північна Корея постачає боєприпаси Росії. Акценти світових ЗМІ 28 грудня
У фокусі міжнародних ЗМІ аналіз західними журналістами того, як США допомагають Україні, настрої в українському суспільстві та збільшення постачання снарядів Росії
Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 28 грудня.
В Україні все ще є багато людей, які вірять, що вони можуть перемогти, однак без підтримки союзників простої рішучості недостатньо
Фото: Укрінформ
На Washington post опублікували статтю із заголовком "Оскільки кошти закінчуються, США надсилають Україні більше зброї".
Автори пишуть, що Штати оголосили про новий пакет озброєнь для України в середу, відзначаючи те, що, за словами офіційних осіб, це може бути останньою партією із запасів США, якщо Конгрес не схвалить нове фінансування для боротьби Києва з Росією.
Так пакет у розмірі 250 мільйонів доларів надходить у момент, коли Україні особливо важко, оскільки вона стикається зі стійким супротивником, не маючи впевненості в найближчій допомозі з боку свого головнокомандувача. Американські журналісти наголошують, що "ця заява також підкреслює неспроможність президента Байдена переконати скептиків у Конгресі, що інтереси Америки полягають у тому, щоб Москва не перемогла у війні".
Попри попередні слова Байдена про те, що Вашингтон підтримуватиме Київ "стільки, скільки буде потрібно" проти Росії, яка після майже двох років війни окупувала приблизно п’яту частину України, майбутнє американської допомоги стає все більш сумнівним.
Речник Пентагону підполковник Гаррон Гарн також сказав, що в той час як в адміністрації залишилося 4,2 мільярда доларів із дозволу, наданого Конгресом, вона витратила кошти, які Пентагон використовує для поповнення запасів США після таких пожертвувань.
Гарн також зазначає, що грошей для розміщення нових заводських замовлень в Україні також не залишилося.
Минулого тижня прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр підкреслила, що адміністрація наполегливо вимагає ухвалення додаткового документа.
"Є ще одна остання допомога, яку ми можемо надати Україні", – сказала вона журналістам. "У нас закінчується допомога, щоб підтримати хоробрий народ України".
Своєю чергою контролер Пентагону Майкл МакКорд у нещодавньому листі до ключових законодавців звернувся з проханням сказати, що їм "важливо" виконати додатковий запит.
"Це відповідає нашим явним національним інтересам", — написав він. "Наша допомога життєво необхідна, щоб Україна могла продовжувати свою боротьбу за свободу і забезпечити, щоб Росія продовжувала програвати в Україні".
The Guardian також оприлюднив інтерв’ю, що стосується допомоги Україні. Журналіст Арчі Бленд поговорив із Шоном Вокером, який протягом року писав з України, про те, як змінилася війна та що може статися далі.
"Якщо ви подивитеся на сценарії того, де війна могла б закінчитися в перший день, те, де ми знаходимося сьогодні, виглядало б дуже оптимістично. В Україні все ще є багато людей, які вірять, що вони можуть перемогти за адекватної військової підтримки із Заходу", – коментує Шон.
Він також зазначає, що останнім часом настрій в Києві погіршився, а це почалося у вересні, і відтоді все стало більш песимістичним.
"Люди кажуть, що вони не вірять, що війну виграють так, як вони раніше вірили. Хтось робить висновок, що доведеться боротися ще більше, а хтось тихо запитує, чи означає це, що настав час подумати, чи є спосіб покінчити з цим".
Головна причина таких думок – що літній контрнаступ не вдався.
Шон каже, що немає жодних ознак того, що будь-яка зі сторін найближчим часом досягне значного прогресу. Росія збудувала щільні оборонні укріплення, які практично унеможливлюють просування України. Але укріплення також зупиняють росіян, тому що їм доведеться пройти через величезні мінні поля, які вони заклали. Люди воюють і гинуть щодня, але це жахливі битви за маленькі міста, "які не мають стратегічного значення".
Війна в Секторі Газа, яка домінувала в заголовках газет і привернула політичну увагу на Заході, також мала глибокі наслідки для України. Відчуття того, що увага громадськості зосереджена деінде, змінює політичні розрахунки для лідерів у США та Європі, і це, мабуть, сприяло нещодавньому голосуванню в Конгресі, яке призвело до того, що республіканці заблокували 50 мільярдів доларів нової допомоги Україні в галузі безпеки.
Шон також згадує про натяки на внутрішній поділ. За його словами, ходять чутки, що дехто з радників Зеленського вважає, що він занадто добре налаштований щодо перспектив прогресу у війні, і ще не адаптувався до мінливої реальності. Журналіст згадує і Залужного, кажучи, що між президентом України та головнокомандувачем Збройних Сил тліє суперництво, "яке здебільшого відбувається приватно, але іноді виливається у публічне надбання".
Однак, попри це все, у багатьох людей все ще є надзвичайне відчуття, що, навіть якщо вони виснажені, це їхня боротьба, і вони повинні боротися, підсумовує журналіст. Але без впевненості в тому, що підтримка США буде забезпечена, простої рішучості недостатньо.
Постачання зброї Північній Кореї зростає, а допомога Україні – під загрозою
На Bloomerg з’явилася стаття про збільшення постачання боєприпасів до Росії з боку Північної Кореї. Американці пишуть, що на супутникових знімках видно обіг контейнерів між корейським портом Раджин і селищем Дунай Приморського краю.
Схоже, активність пожвавилася з початку жовтня, коли США звинуватили Північну Корею у відправці боєприпасів до Росії. Білий дім надав зображення, які, за його словами, показують, що зброю пізніше доставляють за тисячі миль на склад у російському місті Тихорецьк для використання в Україні.
Журналісти зазначають, що зайшовши в глухий кут на полі бою, Кремль усе більше впевнений, що Росія може консолідувати свій контроль над окупованими регіонами східної та південної України та чекати, поки міжнародна підтримка України зникне. Цього місяця Путін заявив, що "буде мир, коли ми досягнемо наших цілей".
Зокрема для багатьох партнерів США слабка підтримка України частково пов’язана з розхвалюваним контрнаступом навесні та влітку, який не виправдав великих очікувань союзників.
До слова, Північна Корея володіє одними з найбільших у світі складів боєприпасів, значна частина яких сумісна зі зброєю, яку Росія має на передовій.
"Приблизно через шість тижнів я не помітив жодних ознак уповільнення швидкості передачі — тож, наскільки ми знаємо, це ще півмільйона снарядів", — сказав експерт зі зброї Йост Оліманс, який є співавтором книги "Збройні сили Північної Кореї".
Так було ідентифіковано чотири типи боєприпасів, які були частиною останніх поставок: 120-міліметрові міномети, 122-мм і 152-мм артилерійські снаряди та 122-мм ракети на основі аналізу того, що пробивається до лінії фронту.
Один із кораблів, які регулярно доставляють вантажі з Росії в КНДР і завантажують контейнери в Раджині, – контейнеровоз "Ангара". Зокрема, він перебував у корейському порту 9 грудня, свідчать супутникові знімки. Звідти до селища Дунай – всього 180 км.
Оліманс каже, що лишається лише здогадуватись, скільки саме Північна Корея зможе доставити, однак поставки, ймовірно, сповільняться, коли запаси вичерпаються, оскільки виробничих можливостей Північної Кореї буде недостатньо, щоб встигати за темпами попиту.
- Актуальне
- Важливе