Окупанти намагаються компенсувати втрати в техніці застарілими зразками. Колонка Сергія Згурця
До війни у росіян було 3 тис. танків, ми знищили 1200 танків, зараз в зоні бойових дій на нашій території в росіян близько 1 тис. танків. І як ми бачимо, компенсувати ці втрати вони намагаються застарілою технікою. Гадаю, вона легко буде горіти під ударами наших протитанкових засобів
Ситуація з танками Т-62 є достатньо показовою з огляду на те, що це зразки, які передували танку Т-64. Це танк, який має гармату 115 мм, не має можливості воювати вночі, тому що не має тепловізійних приладів. Свого часу РФ передавала ці танки для бойових дій у Сирію до Асада. Певна кількість танків росіян залишилась, думаю, за оцінками нашої структури – це близько 400 Т-62, зараз вони намагаються їх використовувати для формування резервних батальйонно-тактичних груп.
Ворог, ймовірно, і далі буде прагнути просунутись в напрямку Бахмута і на Північ, щоб ускладнити нашому війську захист Сєвєродонецька та Лисичанська
За три місяці війни після стратегічних прорахунків та значних втрат у живій силі та техніці, ворог намагається зробити хоча б якісь наступальні операції. Зараз амбіції ворога обмежені прагненням оточити угрупування об’єднаних сил в зоні ООС, встановити повний контроль над Донецькою, Херсонською, Луганською областями та забезпечити стійкість сухопутного коридору з окупованим Кримом. Але досягнення цих цілей наражається на нашу тривалу стійку оборону і наші контратаки там, де це оптимально можна проводити. Ворог також готується до певних контрнаступів. Особливо це можна побачити на ситуації поблизу Харкова. Ми відкинули ворога до кордонів, але зараз російська війська намагаються здійснити накопичення сил знову в зоні Харкова, аби запобігти подальшому просуванню наших підрозділів до кордону. Також окупанти пробують зняти загрозу для ліній забезпечення ліній російського угрупування, яке йде по лінії Вовчанськ-Куп’янськ.
На Ізюмському напрямку ворог намагається перегрупувати війська, зміцнює системи оборони і готується до відновлення наступальних дій у напрямку Слов'янськ та Краматорськ. Найбільш складна ситуація на Донецькому напрямку, де головні зусилля противника зосереджені на проведенні штурмових дій з різних напрямках у сторону Сєвєродонецьк-Лисичанськ. Це ворогу необхідно, аби вийти на адмінкордони Луганської області. Як повідомив з самого ранку голова Луганської ОВА, ворог кинув усі сили на захоплення Сєвєродонецька, тривають бойові дії в Рубіжному, продовжується штурм Лиману, ворог штурмував Тошківку. Є локальні просування російських військ на Північ та Захід від Попасної, російські сили, ймовірно, і далі будуть прагнути просунутись в напрямку Бахмута і на Північ, щоб ускладнити нам захист Сєвєродонецька та Лисичанська. Проте навряд чи ворог матиме швидкий та помітний наступ, тому що вже у вечірньому зведенні Генштабу було сказано про те, що на Сєвєродонецькому напрямку ворог при підтримці артилерії вів штурмові дії, успіху не зазнав, проте зазнав втрат і відкотився на попередні позиції. Така ж ситуація поблизу Бахмута. Тобто зараз у напрямку Сєвєродонецька наші військові вживають максимум заходів, аби мінімізувати просування російських агресорів. Динаміка цих дій стане відома згодом, тому що ми говоримо тільки правду, але не всю правду, тому що, умовно кажучи, достатньої інформації для повних висновків поки що не має.
Ворог особливо завдає ударів по місцях, де сконцентровані наші військові, це виклик для командування ЗСУ – треба з особливою увагою підходити до безпеки особового складу
Насправді це дійсно трагедія, втрати нашого особового складу, особливо людей, які готуються захищати нашу країну, достатньо боляче сприймаються. Головно, як мені відомо насправді була аналітична інформація, яка говорить про те, що ворог буде завдавати ударів по місцях, де відбувається підготовка особового складу. Така ситуація є викликом для особового керівництва ЗСУ, тому що знаючи про ці ризики, треба з особливою увагою підходити до підготовки наших військових. Я розумію, що в нас є обмеження безпосередньо з базами, але розуміючи ризики використання ворогом ракетної зброї, таких речей треба уникати. Три випадки поспіль – це насправді означає, що ми робимо помилки з точки зору підготовки нашого особового складу.
Такі речі можуть повторюватись. Я про те, що місця підготовки особового складу, зокрема Десна, Яворів – є приоритетними цілями для ворога.
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе