ООН підтвердила шість випадків позасудових страт росіянами українських військовополонених
Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало шість позасудових страт українських військовополонених, які здійснили російські окупанти
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, з посиланням на звіт організаці.
Документ охоплює період з 1 лютого до 31 липня 2023 року.
Серед зафіксованих у звіті є випадки вже відомі за відео в мережі 6 березня і 11 квітня 2023 року. На першому відео російські військові застрелили українського військовополоненого після того, як він сказав: "Слава Україні".
На другому російський військовослужбовець обезголовив українського воїна. ООН заявляє, що "має розумні підстави" вважати, що обидва відеозаписи є автентичними.
Крім того, у звіті наводять випадки, коли у вересні 2022 року російський військовий застрелив українського військовополоненого, у якого була поранена нога після того, як він наступив на міну – окупанти змушували його виконувати небезпечну роботу поблизу передової позиції.
Іншого українського військовополоненого застрелили, коли він відмовився виконувати таку роботу. Обоє полонені були на території Донецької області в серпні 2022 року. Протягом трьох місяців росіяни змушували їх носити важкі боєприпаси на російські передові позиції та забирати їх. Військовополонені повідомили ООН, що щонайменше п'ятеро з них отримали поранення під час виконання цієї роботи.
Також після захоплення села Слобода Чернігівської області 9 березня 2022 року російські окупанти схопили двох українських військовослужбовців, які переховувалися в цивільній будівлі. 31 березня 2022 року їхні тіла знайшли з вогнепальними пораненнями.
Загалом із 56 українських військовослужбовців, опитаних УВКПЛ у звітний період, 51 розповів, що зазнавав різних форм катувань і жорстокого поводження.
Також в організації говорять про те, що російська влада в тимчасово окупованих частинах Донецької та Луганської областей, а також у РФ засудила 37 українських військовополонених за різними кримінальними обвинуваченнями, зокрема за тероризм.
Доповідь і висновки у звіті ґрунтуються на даних, зібраних під час польових місій, відвідувань місць тримання під вартою, а також дистанційного моніторингу окупованої території. Її висновки ґрунтуються на 1226 інтерв'ю з жертвами, свідками, тими, хто вижив, їхніми родичами, адвокатами, представниками уряду, громадянського суспільства та іншими співрозмовниками.
- Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні закликала держави-члени ООН вимагати від російської влади надати доступ незалежним спостерігачам до всіх місць утримання під вартою та інтернуванню.
- Також в ООН спростували фейк РФ про удар України по Оленівці.
- Актуальне
- Важливе