Переможні новини 705-го дня війни: безпілотник влучив у один з найбільших нафтопереробних заводів Росії, а ЗСУ розширюють плацдарм на Лівому березі
Великий нафтопереробний завод у Росії зазнав атаки дрона, а Хмельницька АЕС готується побити європейський рекорд
В Ярославлі дрон атакував один із найбільших нафтопереробних заводів на території РФ
29 січня, росіяни заявили про влучання безпілотника у нафтопереробний завод "Славнефть-ЯНОС" у Ярославлі. Територію підприємства оточили.
За даними "Бази", дрон впав поруч з установкою для гідрокрекінгу на заводі. Це сталося близько 7 ранку за московським часом.
Пізніше губернатор Ярославської області Михайло Євраєв заявив, що система радіоелектронної боротьби нафтопереробного заводу "Славнафта-ЯНОС" начебто запобігла атаці безпілотника.
Згідно з офіційним сайтом підприємства "Славнафта-ЯНОС" входить до десятки найбільших нафтових компаній Росії за обсягом видобутку нафти.
Німецький концерн збудує нову фабрику, де виготовлятиме снаряди для України
Rheinmetall побудує нову фабрику для виробництва снарядів для Бундесверу та ЗСУ. Генеральний директор німецької компанії Армін Паппергер заявив, що концерн збудує новий завод для пришвидшення темпів виробництва зброї. Снаряди постачатимуть і Україні.
"Багато чого змінилося на краще у військових закупівлях. Лише Rheinmetall минулого року отримав замовлення або рамкові угоди від федерального уряду на суму понад 10 млрд євро – для Бундесверу та для України. Цього року ця сума зросте щонайменше до 15 млрд", зазначив Паппергер..
Він також відкинув звинувачення щодо повільних поставок снарядів.
"Темпи швидкі: те, що раніше займало 10 років, тепер досягається за кілька місяців. Тепер ми побудуємо нову фабрику боєприпасів у Німеччині в рекордні терміни, щоб створити стратегічну безпеку поставок", – сказав гендиректор Rheinmetall.
Сили оборони розширюють плацдарми на лівобережжі Дніпра
Українські військові на півдні розширюють плацдарми на лівому березі Дніпра, сказала начальниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк на брифінгу в Медіацентрі Україна, пише Громадське.
"Ми продовжуємо боротьбу і за позиції на лівому березі, розширюючи наші плацдарми. Очевидно, що окупанти побоюються цієї нашої активності. Тому на тлі втрати певної активності у штурмових діях (у них були складнощі з формуванням штурмових груп) вони знову поновили їх", – сказала Гуменюк.
За минулу добу, заявила вона, нарахували підтвердженими 105 знищених окупантів.
ЗСУ спростували взяття росіянами Табаївки
Вихваляння противника у своїх пабліках щодо взяття Табаївки не відповідає дійсності. На цьому наголосив начальник служби зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.
"У Куп'янському районі населений пункт Крохмальне важливий для російських військ, тому що це іміджево, їм потрібно перед виборами подати хоч якусь перемогу. У селищі Крохмальне до початку широкомасштабного вторгнення проживало 45 людей, а на сьогодні там вже цивільних не було, селище зруйновано. Ворог подає це як перемогу за масштабом схожу на взяття Берліна. Це все, чим окупанти можуть на сьогодні похизуватися", – прокоментував начальник служби зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ.
За його словами, втрата Крохмального для нас не є такою важливою, бо наші захисники перейшли на більш вигідні позиції.
"А те, що противник зараз у своїх пабліках вихваляється Табаївкою, не відповідає дійсності. Там відбуваються бойові дії, відповідно, ніякої Табаївки ворог не захопив. Тому ось такі мінімальні просування на цій території – все, на що спромоглися загарбники", – підкреслив Володимир Фітьо.
Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі
Цьогоріч планується початок будівництва ще чотирьох блоків на Хмельницькій атомній електростанції, два з яких – за сучасною американською технологією AP1000. Після цього ця АЕС стане найпотужнішою в Європі, розповів міністр енергетики України Герман Галущенко. За його словами, будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося вже давно, а готовність 3-го енергоблока наразі є досить високою.
"Ми це розглядаємо як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС. Ми розуміємо, що повернемо цю станцію обов’язково, це питання часу. Інше питання – у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу її запустити в роботу", – зазначив Галущенко.
Він також наголосив, що українська сторона веде тісну співпрацю з американською Westinghouse за двома проєктами: будівництво 3-го та 4-го блоків за технологією ВВЕР-1000, а також побудова ще двох реакторів типу АР1000.
АР1000 – це технологія, яка ні в Україні, ні в Європі ще не використовувалася. Це американський тип реактора і дуже потужна технологія, яка, зокрема, передбачає нові підходи до безпеки. Наприклад, якщо у випадку знеструмлення реактор вимушений перейти на резервне живлення і дизель-генератор теж зазнає пошкодження, то навіть у такому разі АР1000 може функціонувати 72 години без жодного ризику аварій.
- Актуальне
- Важливе