OPINION

Навіщо Путін летить до Кім Чен Ина?

Віталій Портников
11 червня, 2024 вiвторок
09:48

Найближчими тижнями президент РФ Володимир Путін планує відвідати північну Корею та В’єтнам: саме у цих двох країнах він шукатиме допомогу для російського ВПК

Зміст

Російське видання "Ведомости" повідомило, що Володимир Путін найближчими тижнями відвідає Північну Корею і В'єтнам. 

Це досить незвичні візити для російського очільника: у Пхеньяні він останній раз побував два десятиріччя тому, коли очільником Північної Кореї був батько нинішнього диктатора Кім Чен Ір. Однак є очевидним, що зараз Путін зацікавлений у цьому візиті набагато більше, ніж тоді, коли він відвідував Пхеньян у перші роки свого перебування на посаді президента Російської Федерації, адже на той час у Москви не було жодних серйозних інтересів у північнокорейській столиці, а економічні взаємини між двома країнами, як тоді, так і зараз знаходилися на досить низькому рівні.

Якщо говорити про економіку, то тут Північна Корея є, швидше, сателітом Китайської Народної Республіки, ніж Російської Федерації, однак після великого нападу Росії на Україну, Кім Чен Ин став потрібен Володимиру Путіну як найважливіший партнер у постачанні зброї, як лідер, якому нема чого втрачати у зв'язку з тим, що Північна Корея, через свою атомну програму, залишається під санкціями Заходу і продовжує погрожувати всьому цивілізованому світу. Якщо так замислитися, Путін - це такий собі великий Кім Чен Ин - людина-ракета, як називав північнокорейського диктатора експрезидент США Дональд Трамп, тільки Путін - людина ядерна бомба, і його можливості знищити все навкруги набагато більші, ніж можливості Кім Чен Ина, а бажання обох диктаторів, можна сказати, збігаються.

Під час останнього перебування Кім Чен Ина у Російській Федерації, обидва диктатори домовилися про енергійне постачання зброї з Північної Кореї до РФ. 

Подейкують, що Північна Корея може використовуватись як канал зв'язку між Росією і Китайською Народною Республікою, бо Пекін не ризикує відверто постачати зброю до Росії, щоб не потрапити під західні санкції, однак роль Китаю у північнокорейсько-російських взаєминах також може бути перебільшеною, адже останнім часом візити на високому рівні відбувалися якраз тоді, коли мова йшла про російських і північнокорейських керівників, а Кім Чен Ин, який вже встиг відвідати Росію, так і не збирається відвідувати КНР. І звичайно, до Пхеньяну не поспішає голова Китаю Сі Цзиньпін.

А от Володимир Путін їде до Північної Кореї, і, до речі, невдовзі після того, як відвідав Китай одразу після свого формального переобрання на посаду президента Російської Федерації. Так що досить легко зрозуміти, про що будуть розмовляти північнокорейський і російський диктатори: про продовження війни в Україні, про допомогу, зброю, про нові снаряди, які мають опинитися на російсько-українському фронті, про нові північнокорейські ракети, про те, що може зробити північнокорейський військово-промисловий комплекс для російського військово-промислового комплексу, і яку політичну та економічну підтримку може надати Російська Федерація Північній Кореї в обмін на постійне постачання зброї на фронт.

Треба сказати, що зусилля Кім Чен Ина щодо його допомоги Володимиру Путіну, явно не виявилися марними: мова може йти навіть про якесь серйозне політичне і технологічне співробітництво двох країн, адже невдовзі після візиту до Російської Федерації, північнокорейський диктатор зробив серйозний розворот у власній внутрішній та зовнішній політиці, на який не наважувалися його дідусь і батько. Кім Чен Ин став першим лідером формально-комуністичної, а, за великим рахунком, теократичної Північної Кореї, який оголосив Південну Корею іншою державою та іншою нацією, і, фактично, відмовився від ідеї мирного "Возз'єднання батьківщини" яка залишалася головною ідеологічною ідеєю у корейський народно-демократичній республіці після поразки півночі у війні на корейському півострові.

І засновник Корейської Народної Демократичної Республіки Кім Ір Сен, який отримав свою владу з рук самого Йосипа Сталіна, і обидва його спадкоємці, і син, і онук, завжди дотримувалися ідеї необхідності створення єдиної корейської держави. І от тепер це онук, фактично, не тільки відмовився від ідеологічних настанов свого дідуся, який для Північної Кореї виглядає таким собі божеством, але й демонтував Арку Возз'єднання, яка залишалася головним ідеологічним об'єктом КНДР протягом десятиріч.

Володимир Путін під час свого перебування у Пхеньяні її не побачить, але Путіну і не потрібні жодні арки, йому потрібна зброя, бо він налаштований на багаторічну війну з Україною і багаторічне протистояння із Заходом.

Як ми всі могли побачити по його поведінці на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, він буквально насолоджується війною, і тим, що завдяки війні може перетворити Росію на таку собі велику Північну Корею.

Ну і звичайно варто сказати також про візит до В'єтнаму. Тут, звісно, економічні питання можуть виглядати більш пріоритетними, ніж під час перебування Володимира Путіна у Північній Кореї, однак і у Ханої російський очільник може шукати зброю.

Звичайно, комуністичне керівництво В'єтнаму буде також обережно ставитися до постачання зброї до Російської Федерації, тому що, як і керівництво Китайської Народної Республіки, не хоче псувати свої економічні взаємини із Заходом, однак якщо В'єтнам долучиться до такої ж допомоги російському ВПК, яка зараз надається з Китаю, тобто допомога у постачанні подвійних технологій і у розвитку військово-промислового комплексу Росії, то для Володимира Путіна це вже буде дуже непоганий результат.

Не дивно, що Путін, у своєму бажанні продовжувати війну з Україною протягом ще досить довгого періоду, шукає підтримки й допомоги саме у колишніх союзників Радянського Союзу, саме у тих країн, де досі зберігаються архаїчний комуністичний режим, де всі рішення ухвалюються не на рівні суспільства чи парламенту, а на рівні генерального секретаря комуністичної партії.

У цьому зв'язку і його візит до Китаю, і його візит до Північної Кореї, і його візит до В'єтнаму, є, за великим рахунком, логічним поверненням у минуле: у те минуле, в яке російський президент хоче затягти й власну країну, і звичайно ж Україна, і перемога України у війні з Російською Федерацією і має бути перемогою майбутнього над минулим, заради якого і Путін, і мільйони його співвітчизників готові заплатити будь-яку ціну. 

Джерело

Про автора. Віталій Портников, журналіст, лауреат Національної премії України ім. Шевченка

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.01
    Купівля 41.01
    Продаж 41.48
  • EUR
    Купівля 45.28
    Продаж 45.94
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
12 вересня
02:43
Горбатий кит
Українські полярники показали, як в Антарктиці полюють горбаті кити
02:23
Оновлено
Сумщина, шахеди, ППО, обстріл
Росія атакує Україну кількома групами "шахедів" уночі 12 вересня: в Конотопі прильоти в житлову забудову, є постраждалі
01:36
Денис Шмигаль та Ентоні Блінкен
Посилення ППО, фінансова та енергетична допомога: Шмигаль зустрівся з держсекретарем США Блінкеном
01:00
Ексклюзив
Дональд Трамп та Камала Гарріс, дебати
​​Тема України на дебатах між Гарріс та Трампом повернула США у міжнародну політику, - журналістка Гіпсон
00:55
фейк
"Україна вбиває жінок і дітей, бо програє": фейки і маніпуляції іноземних ЗМІ за 11 вересня
00:34
Михайло Фрідман
Суд ЄС залишив чинними санкції проти російських олігархів Авена і Фрідмана
00:30
Анастасія Образцова
Анастасія Образцова перемогла в конкурсі на посаду виконавчого директора УКФ
2024, середа
11 вересня
23:39
Оновлено
ЗСУ
На фронті фіксують 93 бойові зіткнення від початку доби, росіяни не полишають спроб просунутися на Курахівському напрямку
23:24
"Заходи з перевірки одягу школярів – незаконні": освітній омбудсмен порадив скаржитись, якщо учнів змушують носити форму
23:17
OPINION
Інформаційна атака Кремля: війна в Україні та вибори у США
23:12
Засідання Сейму Республіки Польща
"Ганебний замах на українську ідентичність": польський сейм засудив депортацію дітей з України до РФ
22:45
Включення Тайваню до системи ООН посилить безпеку в Індо-Тихоокеанському регіоні, - міністр МЗС Тайваню
22:45
Ексклюзив
Камала Гарріс
Гарріс вдалося обіграти ситуацію проти Трампа на дебатах, попри його коментарі, - журналістка Гіпсон
22:38
Військові потреби, санкції, другий Саміт миру: підсумки зустрічі Зеленського з Блінкеном і Ламмі
22:28
підпал авто
В Україні зафіксували понад 200 підпалів авто військових: більш ніж 50 із них скоїли неповнолітні
22:01
У столиці України презентували  документальний фільм "Щити Києва"
21:53
новини Львівщини
Окупанти вдарили по Херсону: є постраждалі
21:32
Дональд Трамп
"P.S. Ми не їмо котів і собак": у МЗС Німеччини відповіли на критику енергетичної політики ФРН з боку Трампа
21:00
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Контратаки росіян у Курській області, формування українського легіону у Польщі. Колонка Сергія Згурця
20:54
Ексклюзив
Теоретично Росія може застосувати ядерну зброю, але після цього ця країна зникне з мапи світу, - дипломат Огризко
20:48
Ентоні Блінкен
"Ми хочемо, щоб Україна перемогла": Блінкен у Києві запевнив у подальшій підтримці й оголосив про новий пакет допомоги від США
20:43
нафтовий танкер
Велика Британія запровадила санкції проти танкерів "тіньового флоту" РФ
20:40
Ексклюзив
Камала Гарріс
"Україна посіла центральне місце": журналістка Голосу Америки Гіпсон про дебати Гарріс і Трампа
20:14
ракета Storm Shadow
У Британії заявили, що позиція щодо ударів ЗСУ ракетами Storm Shadow по РФ не змінилася
20:05
OPINION
Сергій Громенко
Технократи без знання історії заведуть у прірву
19:58
На війні проти РФ загинув воїн ЗСУ Павло Пархоменко, оператор Прямого
19:55
PR
Топ налаштувань, які потрібно зробити на iPhone 16 Pro Max щонайперше
19:48
Анонс
Lviv Book Forum
31-й Lviv BookForum оголошує кураторську програму фестивалю
19:38
Велика Британія викликала тимчасового повіреного у справах Ірану через передачу балістичних ракет Росії
19:25
Хорватія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на €300 млн
19:12
Оновлено
Окупанти атакували Кам'янський район на Дніпропетровщині: є загиблий і поранені
19:09
Девід Леммі
Британія надасть новий пакет допомоги Україні на понад $780 млн
18:59
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ, військові
Росіяни починають чітко розуміти свої недоліки й переваги на фронті, - пресофіцер 3-ї ОШБр Бородін
18:56
школа
Україні необхідно $14 млрд для відновлення освітньої інфраструктури, - Міносвіти
18:38
Оновлено
Напад на ветерана війни з РФ у Смілі: підозрюваному обрали запобіжний захід
18:35
На Донеччині евакуаційна група ДСНС потрапила під ворожий обстріл, є поранені
18:33
Огляд
Гарріс "зробила" Трампа. Як пройшли президентські дебати у США та що по Україні
18:29
Десна
В уряді оцінили збитки довкіллю через забруднення річок Сейм і Десна в більш як 405 млн грн
18:29
Ексклюзив
Томос
Інформація про загрозу відкликання Томосу для України не відповідає дійсності, - Владика Никодим
18:19
Корабель Port Olya 3
Іран міг передати РФ 220 балістичних ракет, - Sky News
Більше новин