Шольц і Путін: ми не уявляємо, якими можуть бути умови миру
Дзвінок Шольца до Путіна, точніше те, як це подано в пресі, привертає увагу до кількох речей
1. Очевидно, що погляди на завершення війни Трампа та політичної еліти Європи різні. І після дзвінка Шольца позиція Трампа стала сильнішою.
2. Європейські політики занадто довго тягнули й не мають якоїсь реальної позиції щодо переговорів. Бо така позиція має передбачати продовження війни на більш інтенсивному рівні (так звана ескалація). Це той козир, який є в рукаві у Трампа, але якого не має Шольц. Саме тому його дзвінок виявився провальним.
Читайте також: План перемоги: що ми почули й чого не вистачило?
3. Найближчим часом нас чекають дуже гострі дискусії щодо того, що їм робити далі? Тому що за нинішньої ситуації вони не зможуть висунути жодних вимог до Путіна і Росії, а значить головним бенефіціаром майбутньої угоди стануть Сполучені Штати.
4. Реакція президента Зеленського показала, що хоча з ним начебто узгоджували дзвінок Шольца, він вочевидь незадоволений тим, що Україну і Зеленського відтісняють від переговорів. На жаль, ця тенденція тільки посилюватиметься, у першу чергу, через велику кількість "формул миру", "планів перемоги" та інших ініціатив, які розвивають нашу позицію. Не кажучи вже про реалістичність деяких пунктів (це вже хто як оцінює).
Читайте також: Плани Зеленського: збилася з ліку
5. Звідси можна зробити висновок, що тиск на Україну посилюватиметься найближчим часом, а кількість мирних ініціатив зростатиме. З одного боку, це добре, бо може наблизити закінчення війни. З іншого боку, ми навіть приблизно не уявляємо, якими можуть бути умови миру. І це точно не повернення до кордонів 1991 року за нинішньої ситуації. Що і показав дзвінок Шольца...
Про автора. Сергій Гузь, журналіст
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе