OPINION

Вважати, що Байден не поїхав на "Рамштайн", аби не допомагати Україні – це радянщина

10 жовтня, 2024 четвер
08:05

Ті, хто думають, що президент США Джо Байден прикривається ураганом, аби не їхати на "Рамштайн" та не допомагати Україні, не розуміють, як працює цивілізований світ сьогодні

Зміст

Зустріч лідерів у форматі "Рамштайн" перенесено після того, як президент Сполучених Штатів Джозеф Байден змушений був відмовитися від участі в цьому заході у зв'язку з ураганом, який якраз зараз наближається до узбережжя американського штату Флорида.

Звісно, через відсутність Джозефа Байдена на цій зустрічі відразу почалися конспірологічні теорії, що, мовляв, очільник Сполучених Штатів скористався ураганом, щоб не відвідувати зустріч у форматі "Рамштайн" і таким чином не ухвалювати якихось кардинальних рішень, пов'язаних із російсько-українською війною, напередодні президентських виборів у Сполучених Штатах. Однак я вважаю, що така конспірологія — це справжній тест на радянськість чи пострадянськість, неусвідомлення самої цінності людського життя.

Якщо Джозеф Байден дійсно хотів би уникнути якихось зустрічей чи ухвалення рішень, пов'язаних із російсько-українською війною, він не анонсував би зустрічі у форматі "Рамштайн" під час свого саміту з українським президентом Володимиром Зеленським у Вашингтоні.

При цьому треба нагадати, що до порядку денного американського президента входила не тільки зустріч лідерів у форматі "Рамштайн", під час якої мала б обговорюватися подальша допомога Україні. Президент Байден мав відвідати Німеччину з першим державним візитом за 40 років. Треба зрозуміти: жоден із президентів Сполучених Штатів жодного разу не відвідував Німеччину з держвізитом після її об'єднання, і президент Байден хотів бути першим таким лідером.

Наступний пункт порядку денного американського президента — зустріч у форматі чотирьох: президент Сполучених Штатів, президент Франції, федеральний канцлер Німеччини та прем'єр-міністр Великої Британії мали обговорити війну Росії проти України та війну на Близькому сході, дві найважливіші для цивілізованого світу теми.

Читайте також: НАТО в обмін на території: на Заході формується консенсус

Ну і, нарешті, після Німеччини, після цих зустрічей, після "Рамштайну", Джозеф Байден мав відвідати Анголу, щоби таким чином демонструвати, що Сполучені Штати продовжують бути зацікавленими в співробітництві з країнами Африканського континенту.

Вважати, що президент Сполучених Штатів використав ураган, щоб відмовитися від цих важливих пунктів порядку денного, пов'язаних насамперед з його власною політичною спадщиною, може тільки людина, яка не усвідомлює, як узагалі будується політика в цивілізованому світі.

Але, окрім зовнішньої політики, є політика внутрішня: політика, яка передбачає, що в момент випробувань у демократичній державі президент, очільник держави перебуває поруч зі своїми співвітчизниками.

Ми дивувалися тому, що тоді, коли Збройні сили України ввійшли на територію Курської області, Володимир Путін відправився з візитом до Азербайджану. Але треба зрозуміти просту річ: по-перше, російському президентові абсолютно начхати на життя своїх співвітчизників, вони для нього не громадяни й не виборці, і таке зухвале ставлення до росіян Володимир Путін проявляє з першого дня після того, як обійняв посаду очільника Росії. Варто згадати його саркастичний коментар з приводу катастрофи підводного човна Курськ: "Она утонула".

Ну і, звичайно ж, треба усвідомити, що присутність президента в критичний момент у своїй резиденції — це саме демонстрація критичності цього моменту, а коли очільник держави відправляється з візитом до якоїсь іншої країни, це демонструє, що нічого особливого в країні не відбувається.

Своєю подорожжю до Азербайджану, яка швидко готувалася саме з такою метою, Володимир Путін хотів продемонструвати росіянам, що в наступі Збройних сил України на територію Курської області немає нічого, що мало б серйозно зацікавити російське політичне керівництво й суспільство Російської Федерації.

А зі Сполученими Штатами та Джозефом Байденом, звичайно, зовсім інакше — президент США не може дозволити собі ігнорувати небезпеку для власних співвітчизників, тим більше у час передвиборчої кампанії, коли претендент на посаду президента від республіканської партії Дональд Трамп буквально за кілька годин після відльоту Байдена, коли його літак ще був би в дорозі до Німеччини, сказав би американцям: бачите - цим людям, і Джозефу Байдену, і Камалі Гарріс, абсолютно байдуже на ваші проблеми та на ваші страждання, вони зайняті зовнішньополітичними питаннями, вони обговорюють питання допомоги Україні тоді, коли потрібно допомагати мешканцям Флориди".

Читайте також: Війни не закінчуються від одних добрих намірів

І, звичайно, така точка зору, без жодного сумніву, дала б можливість Дональду Трампу розраховувати на додаткові голоси при голосуванні на виборах президента Сполучених Штатів Америки. І Джозеф Байден, як досвідчений політик, все це прекрасно усвідомлює, йому навіть не потрібно це два рази пояснювати.

Це потрібно пояснювати тільки людям, які виросли в суспільствах, де ціна людського життя нічого не варта, а радянське суспільство, з якого вийшла більша кількість коментаторів рішення Джозефа Байдена, це саме таке збайдужіле суспільство, від спадщини якого, ми, на щастя, відмовляємося останні десятиріччя. І саме відмова від такої спадщини створює для нас шанс перемогти Росію у багаторічній російсько-українській війні.

Так що, поза жодним сумнівом, після того як питання, пов'язані з ліквідацією наслідків урагану в штаті Флорида будуть вирішені, буде визначена й дата, коли відбудеться зустріч у форматі "Рамштайн" на рівні лідерів, і зустрінуться президенти Сполучених Штатів, Франції, федеральний канцлер Німеччини та прем'єр-міністр Великої Британії, і відбудеться державний візит президента Сполучених Штатів до Німеччини та, ймовірно, його візит до Анголи. Просто це відбудеться через певний час, імовірно, ще до виборів президента Сполучених Штатів.

Однак очікувати якихось сенсацій від цих зустрічей я теж не став би, коли б вони не відбулися. Адже потрібно усвідомити, що головна мета американського президента на цих самітах — це поговорити про майбутні варіанти розвитку подій, як будуть діяти союзники Сполучених Штатів у разі, якщо на чолі США стане Камала Гарріс, і як будуть діяти союзники США в ситуації, коли на чолі Сполучених Штатів стане Дональд Трамп, позиція якого по допомозі Україні, як, утім, і по війні на Близькому Сході, може серйозно відрізнятися від позиції адміністрації Байдена. Адже Байден політик, саме той політик, який замислюється про власну спадщину, намагається знайти у союзників відповіді на будь-які варіанти розвитку подій, тим більше коли мова йде про багаторічні конфлікти. А ми з вами прекрасно розуміємо, що війна Росії проти України та війна на Близькому Сході — це багаторічні конфлікти, які не мають швидкого рішення, принаймні у найближчі роки запеклого протистояння.

І саме для того, щоб ці запеклі роки привели до перемоги тих, хто бореться з агресією, і мають відбутися саміти у форматі "Рамштайн" та саміт чотирьох західних лідерів, на яких будуть обговорюватися перспективи, в тому числі й російсько-української війни у 20-ті роки нашого сторіччя.

Джерело

Про автора. Віталій Портников, журналіст, лауреат Національної премії України ім. Шевченка

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
16:02
Ексклюзив
Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх
"За останній рік було відкрито 7 нових посольств в Африці": спецпредставник України Субх
16:00
OPINION
Ракетою "Рубіж" Москва цілила у голови на Заході
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
15:26
Микола Княжицький
У законопроєкті про безпеку в закладах освіти не передбачено фінансування такої можливості, - нардеп Княжицький
15:13
федина
"Свобода слова нам лише сниться": нардепка Федина в річницю Революції Гідності
15:05
Петер Стано
У ЄС прокоментували інформацію про застосування РФ міжконтинентальної балістичної ракети
14:47
На виборах в Ізраїлі перемагає блок партії "Лікуд" на чолі з експрем'єром Нетаньягу
МКС видав ордери на арешт прем'єра Ізраїлю Нетаньягу, міністра оборони Галланта й лідера військового крила ХАМАСу Дейфа
14:33
суд, прокуратура, вирок
Ексвласник "Житомирських ласощів" Ігор Бойко програв арбітраж проти України
14:14
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 26, серед них діти
14:07
Ексклюзив
"Сказати, що у Росії з’явилась нова диво-зборя, не можна": аналітик Їжак про ймовірний удар по Дніпру МБР "Рубеж"
14:04
OPINION
Влада вирішила клонувати "Вовчий суд"
14:03
Президент України Володимир Зеленський на саміті Європейського політичного співтовариства в Будапешті, Угорщина, 7 листопада 2024 р.
Зеленський про удар по Дніпру: Була нова російська ракета, всі характеристики – міжконтинентальної балістичної
14:03
15 років тюрми отримала агентка фсб
До 15 років засуджено агентку "007", яка шпигувала для ФСБ під виглядом волонтерки
13:29
хакер
Українські хакери привітали окупантів з річницею Революції гідності на 19 сайтах російських фірм на ТОТ
13:28
"Моє місце буде в ДШВ": актор Артур Логай розповів, що має бронь, але пройшов військові навчання
13:05
аеропорт "Бориспіль"
Віцепрем'єр з відновлення Кулеба назвав умови відновлення польотів у Львові й Борисполі
12:46
діти, злочини росії
Парламент підтримав за основу законопроєкт щодо захисту прав депортованих і примусово переміщених дітей
12:37
оператори БпЛА
У ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
12:35
Помаранчева революція
20-річниця Помаранчевої революції у День Гідності та Свободи
12:26
Італія виділила €160 тис. для Національного інституту раку в Києві
12:20
грузія
На війні в Україні загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі
12:18
Банан, приклеєний до стіни: роботу художника Мауріціо Каттелана продали за $6,2 млн
12:00
Ексклюзив
Обмін полоненими
Як працюватиме закон про виплати військовим, які потрапили у полон чи зникли безвісти: пояснення правозахисниці
12:00
OPINION
Пекін дає зброю Москві. Як це пояснити Трампу?
12:00
електроенергія
У регіонах діють графіки погодинних вимкнень: ситуація в енергосистемі 21 листопада
11:36
На стримінгах зʼявився плейліст зі S.T.A.L.K.E.R. 2 з 440 українськими піснями
11:26
Угорщина розгорне додаткові засоби ППО поблизу українського кордону
11:15
Ексклюзив
Революція гідності
Результати розслідувань знищені і знищуються зараз, - адвокат родичів Героїв Небесної сотні Титич
11:10
Огляд
світ, міжнародний огляд
Ракети Storm Shadow летять у РФ вслід за ATACMS, а Зеленський чекає на смерть Путіна. Акценти світових ЗМІ 21 листопада
11:03
сніг, негода в Україні
Наталка Діденко прогнозує 22 листопада сніг і сильний вітер у більшості регіонів
10:48
На аукціоні за $121 млн продали картину Магрітта, що стало рекордом для художника
10:38
Пресреліз
GET Business Festival:
GET Business Festival: сила зростання бізнесу у часи викликів
Більше новин