Понад 80% українців ввважають, що факти про корупцію в країні потрібно оприлюднювати
84% українців переконані, що факти про корупцію в країні оприлюднювати
Про це йдеться в опитуванні Центра Разумкова на замовлення ZN.UA.
Зазначається, що більшість опитаних обрали відповідь "Варто, бо через корупцію ми втратимо і єдність, і підтримку партнерів, і, врешті, перемогу", відповідаючи на запитання "На Вашу думку, в разі виявлення фактів корупції в органах влади чи варто такі факти оприлюднювати?"
Відсоток тих, хто обрав варіант відповіді "Не варто, оскільки це не на часі, доки йде війна, це руйнуватиме єдність зусиль і зменшить шанси на перемогу", виявився навіть меншим (7%) за частку респондентів, які обрали варіант "Важко відповісти" (8,7%).
Інформується, що центр попросив українців, виходячи з особистого досвіду, оцінити, як змінилася порівняно з довоєнною кількість чи розмір хабарів, які доводиться сплачувати. Судячи з відповідей, не "низова" корупція обурює громадян. Зазначається, що за спостереженнями українців, відчутно (на 20,7%) збільшилися лише хабарі співробітникам військкоматів.
Також додається, що на 16% зросли хабарі лікарям, що також можна пояснити "військкоматними" питаннями, на 14% — місцевим чиновникам, ймовірно, за розв'язання проблем внутрішньо переміщених, на 13% — митникам, які "підтримують" бізнес, як уміють.
Зазначається, що люди все бачать і все визнають. Зазвичай вони схильні приховувати свою "корупційну" обізнаність, щоб часом і їх не запідозрили у хабарництві, але корупція під час війни — це мародерство.
- 3 травня НАЗК внесло до реєстру корупціонерів екскерівника Департаменту держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони України Богдана Хмельницького.
- Актуальне
- Важливе